Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20.Mart.2018, 18:22   #16

SadeceBirAlevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SadeceBirAlevi
Üyeliği durduruldu
Kullanıcı Profili
Üye No: 55403
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür Aldı

1.
Hepinize tek tek cevap vermem mümkün değil, zira siz birden fazlasınız, bense tek başımayım. Ancak genel olarak cevap vereceğim elbette, fikirlerime saygı duyulması beni şaşırttı.

2.
Yüce Önder'ime hakaret edenler, devlete "katil" diyen gazeteci paçavraları ödüllendirilirken, siz hangi cezadan bahsediyorsunuz? Hakaret etmediğiniz sürece kimse size dokunmaz, kanun böyle. Kaldı ki, AKP döneminde *******'e hakaret ederseniz, AKP tarafından koruma altına alınırsınız.

3.
Yahu ne tahammülsüzlük yaptım? Bomba mı patlattım, bebek mi katlettim, Avrupa'ya uyuşturucu mu kaçırdım, dağa zorla adam mı kaldırdım, çocukları silah altına mı aldım? Silahsız erleri arabslardan indirip şehit mi ettim? Ne yaptım hocam? Sitedeki adaletsizliği belirtince neden HDP'liler üzerine alınıyor?

3.
Elinde Türk Bayrağı ile Mustafa Kemal Yürüyüsü yapan, babasına yazdığı mektupta "Beni Kemalist olarak yetiştirdiğin için sana müteşekkirim. Çocukluğumdan beri Kurtuluş Savaşı hikayeleri dinledim, o zamandan beri yabancılardan nefret ettim." diyen, idam kararı çıktığı vakit savunmasında "Bu ülkede Mustafa Kemal'e gerçekten sahip çıkanlar varsa, onlar da bizleriz!" diye bağıran, sizin "Biji ABD!" dediğiniz ve terör örgütüne tonlarca, tır tır silah veren ABD Emperyalizmi'ni Türkiye'den söküp atan Deniz size ne derdi, merak ediyorum.

Gerçi size göre, idam kararı çıktıktan, babasına mektup yazdıktan sonra, birkaç günde bir anda Kemalizm'e karşı çıkmış Deniz. Hatta "Yaşasın Kemalizm!" yerine "Yaşasın Marksizm Leninizm!" demiş, değil mi? Sanırsın mahkeme salonunda Kemal Paşa'dan değil, Marx'tan bahsetmiş.

4.
Hayatımda, "İdris-i Bitlisi Türk Sünnisidir." diyen, teröristbaşının güncellemek istediği İdrisi Bitlisi ile Yavuz ittifakını " O dönemde yapılmıs bir ittifak, hem Ermeniler de öldü." diye kıvıran, oysa ittifakın yegane amacının Türkmenleri katletmek olduğunu inkar eden, üstüne bir de "Demirtaş soysuzdur, soyu bizi ilgilendirmez. Sen soysuz değilsen Sosyalist olamazsın." diye "Bomba patlatan, ABD Emperyalizmi'nce tam desteklenen, bebek ve asker, sivil katleden örgütler terörist değildir." diyen kansever Demirtaş'ın terörü desteklediğini de inkar ettiniz. Tabii yahu, o insanlar kendi kendine ölüyordu zaten.

5.
Kürt Alevisi diye bir şey yoktur. Kürtler Sünnidir. Kürtlerin Sünnileştirdiği Türkler vardır, Türklerin Sünnileştirdigi Türkler de vardır. Kürtler, Şafiidir. Yavuz'a ayaklananlar, özerklik vadedilen Kürtler değil, Kürtlerin "Siz Türksünüz, Türk doğmak suçtur. Alevi olmak suçtur." diye katlettiği Türkmenlerdir. Kaldı ki, teröristbaşının tam destek verdiği bu ittifak, elbette Türk-Alevi kırımı yapılmak amacıyla hayata geçirilmiş, Yavuz ile Kürtlerin arası sıkı fıkı olmuştur. Bakın bakalım sizinkinin çok sevdiği İdris ne diyor?

6.
Alevilerde dede vardır. Pirler, Sünni de olabilir. Nitekim, HDP'nin ve Demirtaş'ın "Alevilerin kestiği yenmez, diyen yiğidi; Sosyalizm düşmanı Said-i Kurdi'yi rahmetle anıyorum. Mücadelesi hayranlık uyandırıcı." dediği Said-i Kurdi de, dönem gazetelerinde "80'lik pir" diye anılır. Ayrıca "imam" Sünnilerinse, 12 İmam'ın Alevilikte ne işinin olduğunu düşündüm şimdi. Yahu Yüce Önder'in dini yoktur, Google amcanıza "gökten indiği sanılan kitaplar" ve "Medeni Bilgiler ve İslam" yazın, Yüce Önder'in herhangi bir dini olmadığını kendiniz görün, okuyun.

Bu bağlamda, Yüce Önder'in Alevi-Sünni-Hristiyan-Yahudi demeden bütün tarikat ve dergahları kapattırması bir yana, şeyh, hacı, hoca, hafız, efendi gibi lakapları da yasaklaması, elbette takdire değerdir. Yalnızca "Ali Dede", "Ahmet Hoca", "Şeyh Mehmet" gibi lakaplar yasaklanmıştır ayrıca, kıvırmayın.

Ulan bazen "Bu millete ******* fazla geldi. Laikler dahi *******'e çatar haldeler, oysa o olmasa, Şeriatçılar bunların kolunu bacağını koparıyordum" diyorum. Bakın, hayatınızda, tarihinizde Emperyalizm'in bir tek zararını yaşamamış, okuduğunuz kitaplarla sınırlı kalan teorik fikirlerinizle yaptığınız yanlış tahlillerle beraber ABD-Rusya ve Emperyalizm'i destekleyen, bu Emperyalistlerin de desteklediği terör örgütünü savunan kişi Sosyalist değil insan olamaz insan. Siz Emperyalizm'i ancak okuduklarınızla anlamaya çalışır, Emperyalizm'in tam destek verdiği PKK'ya "Ne güzel işte, insan öldürüyor." dersiniz fakat biz Emperyalizm'e karşı ilk zaferi alan, Emperyalizm'in ne olduğunu herkesten iyi bilen insanlarız. Siz okudunuz, desteklediniz; biz yaşadık. Ulan'nın "Biz yaptık." dediği terör eylemine "Yok yav, MİT yapmıştır. İsmet İnönü'nün, Kemalistlerin oyunları bunlar. Biji Emperyalizm." diyen adamlar tanıyorum ben. Neyse.

7.
İslam'a barbarlık diyen fakat en koyu İslamcıların Kürtler olduğundan bihaber olan Cihangir Solcumuzun, İdris-i Bitlisi'nin Kürt kimliğini inkar etmesini anlarım. Fakat kalkıp da Malta Mahkemeleri ve Divan-ı Harp'lerde, dönemin yöneticileri İngilizler tarafından her eziyeti görüp taraflı olarak yargılanmalarına rağmen, hatta ABD'den "Bize delil verin, yoksa tüm dünya Ermeni Soykırımı yalanını öğrenecek." diye yalvarıp ABD'deb delil isteyen İngilizler, herhangi bir delil bulunamayınca tüm sanıkları beraat ettirmesinden bihaber olup Ermeni yalanlarına, işgallerine, Ermenilerin Kapitalizm ve Emperyalizm'den tam destek alan bir millet olup Türk ve Kürt soykırımları yapmalarına ses etmiyorsanız, bana hikaye anlatmayın.
SadeceBirAlevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla