Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu  

Ana Sayfa Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu > SİYASET > Partiler ve Demokratik Kitle Örgütleri

Partiler ve Demokratik Kitle Örgütleri Bu bölümde üyesi olduğunuz veya savunmuş olduğunuz örgüt, parti, sendika veya derneği tanıtabilir, haber yayınlayabilir ve bulabilirsiniz

Sol Gazete

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi X veya Z ( Örgütler ,Partiler vb )
Cevaplar
0
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Görüntüleme
934
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 25.Kasım.2014, 07:27   #1

Groove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Groove
Yerim Rütbeyi :)
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 35832
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 141
33 Mesajına 59 Teşekkür Aldı
Standart X veya Z ( Örgütler ,Partiler vb )

Peki kim yakacak bu meş'aleyi ? Sanıyorum ki herkesin gönlünce bir cevabı mevcut. Gerçek bu konu da devre dışı çünkü ; Bilinmezlik almış başını gidiyor.

Yani ortada dönen bu kadar furya , en derinine kadar hesaplanmış kirli düşünceler ve onların mevcut egemenliği var iken yerinde saymanın gayesi nedir kestiremiyorum.
( Mücadele etmeye devam etmek ve saldırı düzenlemek ya da sessizce ilerlemek Sadece yapılan hesapların doğru ve ya yanlış olduğunu belirler )

Mevcut durumu kavrayabilirsiniz , müdahale de edebilir yahut yok edebilirsiniz.

Sistem ve yapısından bahsetmeye gerek yok sanırım burası Sosyalist Forum ve buna dayanarak siz arkadaşlara soruyorum ; Daha ne kadar yer altından örgütlenip seneye devrim yapıyoruz edasıyla kaç kişi ölümü sevecek ve yolundan gidecek.

80 ve ya o dönemler hani bu ülkenin insanının de-jenerasyon dan nasibini fazla almadığı dönemler de ; Devrimciler İnsanlarla yani Halk ile diyalog geliştirip bir yol gösterip , fikir sunabiliyorlardı ve daha nicesi !

Şimdi ise ; Zaten konformizm ve daha nice ne kadar bela varsa üzerine balıklama atlayan bir nesil var. Bu nesil en basit adına Teknoloji denilen zırvalığa yenildi.

Yani bu elektronik aletleri kullanmak ya da çok kullanmak ya da başka bir şey ile ilgilenemez hale gelmekle alakalı değil.
Kim ne yapıyor neye esir oluyor orasını bilemem ve uğraşmam.

Elindeki dokunma-tik telefonu teknoloji harikası sanan sığırlardan bahsediyorum.

Zaten sistem sana belli sınırlar ve sınıflar arasında misliyle tuzak
hazırlamıştır. Benim canımı sıkan eskiden bu tür konular için uğraşır ve sonuç alamazlardı belki ama şimdi hiç uğraşmadan balığı ağına takıp , mide ye indiriyorlar. Herkesi sindiremeyecekleri için belli başlı akılsızlara yetki , unvan , pozisyon mevki edip poh poh yapıyorlar. Bir cahilin elinde yetki varsa ne olur anlatmaya ne hacet !

Sistem kirli bir oyuna sürükleyerek herkese bir lakap takmış ! Güya doktor , öğretmen ya da mühendis olun ya da olanlar ; Şu ülkenin topraklarından başka hiç bir yerde saygı görmeyecektir. Bu böyle ayarlanmıştır. Bu damga bu ülke insanının üzerine çok önceden basılmıştır ve buna rağmen sistem hala her saniye saldırmaya devam ediyor.
Eğitim de ve Askerlikte yaptıklarını anlatmak dahi istemiyorum. Bir idiot nasıl yetiştirilir bilmiyor musunuz? Gidin Milli eğitim bakanlığının müfredatına bir göz atın.

Sınıflar yarattılar. Aşağıladılar karşı çıkanı vurdular astılar , kestiler. İşkence ettiler ve bunu mevki sahibi olan cahillere yaptırdılar. Belki işinin kurdu olabilirler ama cahil oldukları ve zalimlikleri net !

Peki şimdi ne olacak bu saatten sonra ?

Eskisi gibi İnsan hayatına ve haklarına önem veren insanlar yok.
Eskisi gibi mücadele disiplini sağlayacak insanlar yok.
Eskisi gibi arkanda bir işçi sınıfı yok.
Ağır sanayi mi kaldı ? Montaj sanayi de nakavt.

Konformistler stilistleri yarattı. Başarısızlık yalakalığı doğurdu çünkü bu bir ihtiyaçtı onlara göre ve her yerinden sisteme teslim oldular. Adı tarz adı altında benliğini unutup saçma bir hayal dünyasına teslim oldular. Diyelim ki kurtuldular geride kalan seneler de sadece saçmalayan bir insana ileri de İnsanlık ve haklarından bahsetmek komik oluyor. Bu nesil tamamen yenildi. İçinde olduğumdan da biliyorum.
Neden mi ?
Umursamazlık yüceltildi , Vicdan yok edildi. Merhamet kapı eşiğinde bırakıldı.
Sistem psikolojik savaşta çok daha kurnaz ilerledi ve Televizyon da Dizilerle , Sabah programları , Yarışma programları ile insanlara ne düşünceler empoze etti saymakla bitmez.

Yine mi var umut ? Olsun tabi , olsun da ; Sistem bu döneme çok daha önemli ve hayati bir tuzak daha koydu ...

Adına Uyuşturucu deniyor. Tabi ki bu dönemin icadı değil. İtiraz edilecek cümleler kurmuyorum çünkü kimseye bir suç yüklemiyorum. İnsanın en büyük zararı kendisine sadece aklında ki düşünceler ve pratikte yaptığı saçmalıklar tarafından oluşturur.

İnsanın birey olarak hayata düşmesi için açılan havuzlar vardır. Dalıp kaybolup gitmek de bireyin kendi seçimi , ret edip o düşünceler ve destekleyenleri ile bir ömür savaşmak ve ölmek de bir bireyin kendi seçimi ile olacaktır.
Mevzu ölüm-kalım değil amaçtır.

Peki bir tane canın var belli bir dönem yaşayacağın bir hayat var iken sen insanlara onur dan gurur dan ve şeref ten bahsettiğinde bunlardan yoksun olmaları seni nasıl bir çıkmaza sokar ? Epey zor bir yol olmalı.

İnsanlara her şeyi anlatabildiğimizi düşünün yine de olmayan bir özelliği kazandıramayız. İçinde varsa vardır yoksa yoktur.

Şimdi bu anlattıklarımı zaten biliyor olduğunuz ve bilindiğine de gelirsek eğer ; 10 yaşında uyuşturucudan ölen gençlerin olduğu bir topluma nereden inşa edeceğiz sosyalizmi ?

Sapına kadar batakta olan bir gençlik var ve farkında değil. İşçi sınıfı mücadelesi diye bahsetmeyin gülünç olur. Sendikalardan umut bağlayan partiler ve topluluklar nereye gelebildi bu kadar sene sonra ? Daha da geriye değil mi ? O dönemden bu döneme yapılanlar ve mücadele eden bireye yahut örgüte - partiye ve hepsine bakın ve görün. Gözlerinde ki hınç tan başka bir şey değil.

Devlet sistemi en büyük oyuncaktır. Bu oyuncakla bir küp gibi oynayan güçler bu ülkeyi birbirine nasıl karıştırdı ve nasıl gülmekteler ? Bilemiyoruz çünkü işitmedik. Yakınlarına bile yaklaşamadık.
Molotof yapmayı bile bilmeyen bir isyancı topluluğunu kim ciddiye alacak ? Kendi saflarına alıp mevki ye çekip kendi adı altında kullanacak ? Hangisi yapacak ? Hepsi ! Ne için büyük amacımız için DEVRİM için ! Peki ne zaman ?

Bunları sormuyorum aslında kendi içinde çelişenler ne kadar büyük de olsalar ne kadar bilgili ya da ne kadar militan da olsalar sadece yerinde sayarlar.

Analiz etmek , bilmek ve aktarmak çözüme giden yoldur. Çözüm değildir.
Bunu bütün örgütlerin partilerin ve devrimcilerin de bildiğini varsayınca insan e daha ne bekliyorsunuz dan başka bir soru soramıyor !

En azından benim için öyle , kimse kimsenin keyfi için harekata çıkmadıysa gittikçe kaybedilen bir mücadelenin durumunu özetlemek mi devrimci duruş olacak ?

Bir diğer fraksiyon ile alakalı eleştiri yahut karşı saldırı mı devrim ateşini yakacak ? Bu gidişle sol anca fitili kendi makatına ateşler , kimse kusura bakmasın.
Tartışmak mı çok kolay. Al başlayalım. PKK '' Onlar emperyalist , Amerika besliyor .. TİKKO '' Dersim de 10 gerillası kaldı niye pkk ye katılmıyor ! MLKP - Dağda pkk var biz şehir de kırsal da ilerleriz diyor yerinde sayıyor. Onlara Romantik komünistler diyorlar. Bunları ben demiyorum sağdan soldan duyduğum eleştirilerin aklıma gelen ilk kısımları bunlar. Yani bekara kadın boşamak kolay elbette legal oluşumların çok tespiti mevcut.

İmaj zaten her konuda çizik. Gençlik sayısını bilemediğimiz 200 tane beyaz tozun ve daha nicesinin esiri. İşçi sınıfı yerler de ... Yerinde olan legal oluşumların gazete satışı çabasında ki gereksiz çabasından ibaret.

Bu gençliği beğenmeyen sadece eleştirip dışladığı sürece ne bu halk devrimi görecek ne de bizden sonrası !

Bana ümitsizliğe kapılmışsın , yok şudur budur demeyin Arkadaş !

Bana diyin ki bak şöyle olacak böyle yapılması gerek , böyle yapıyorum de !

Bana küçükken çok farklı bir düşünce yüklendi ve hala kendi beynimde onu korurum. Bana izm -lerden bahsedemezsiniz. İst- lerden bahsedebilirsiniz.

Komünizm mi ? Yok almayayım abi . Komünist misin ? Gel oturup iki çay içer her şeyi konuşuruz. O yüzden baştan baştan belirteyim ; Benim burada yaptığım eleştiriler örgütlerin , partilerin ve daha eleştirdiğim nice yapıların kendisine değil ! Şu an ki ist lerine üyelerine ve kendime olan eleştiridir.

Yok şuna hakaret ettin yok bunu nasıl söylersin gibi geyikler yapacak olursanız o da sizin tercihiniz ; Maalesef ki en büyük tercihimiz geyik ve polemik olduğu için böyle açıklamalar yapmak zorunda kalıyorum.
Şurada kendi kafamdan rahat rahat bir şeyler yazmak isterken bile insan algısı bana müdahale edebiliyor bu da benim umudumu yere düşürüyor.

Ben 1800 ler de ki muhabbetlerin 2000 li yıllara uyarlanmasından çok bu yılların düşüncelerini üretmek ve beslemek isterdim. Yahut bunları başaranları desteklemek isterdim. Hala marx diyor mahir diyor duruyoruz onların çeyreği kadar olamadan mücadeleye devam diyoruz !

Hani nerede mücadele ediyorsunuz ? Bizim niye haberimiz yok. İşimiz gücümüz kirletmek ve karalamak. Yanı başında gerilla hareketleri var iken sen gözünü Meksika da ki Zapatistalara dikip hayran olur iken , orada ki hareketler de bu coğrafya da ki gerillalara Selam olsun diyor !

Sen ve ben sadece bahane uyduruyoruz.
Ya mücadele edersin ve bedelini bir şekilde ödersin , belki de güneşe yürürsün.

Ya da mücadele etmeyip , etmiş gibi davranıp kendine sen ve senin gibi gerzekler oluşturup kendi hayal alemini oluşturursun. Bunları yapan ve faaliyette olan ne partiler ne örgütler mevcut belki de değil mi ?

Gerçekten Mücadele Eden ve edebilen bütün YOLDAŞLARA HEPSİNE BİN SELAM EDERİM.

Dipnot; İnsanlar -mış gibi davranmaktan vazgeçtiği vakit yolumuz biraz daha açılacaktır tabi ki bu olursa ...

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Çark Dönecek Çekiç Vuracak Sosyalist İktidar Kurulacak!
Saat...