Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu  

Ana Sayfa Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu > SİYASET > Eylem ve Mitingler

Eylem ve Mitingler Gösteri ve miting haberlerini bulabileceğiniz bölümümüz

Sol Gazete

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi Bir Eylemin Geleneklerle Iliskisi!
Cevaplar
0
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Görüntüleme
1399
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 19.Ekim.2015, 21:29   #1

H.Doludizgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
H.Doludizgin
Komün
Kullanıcı Profili
Üye No: 51273
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 416
413 Mesajına 791 Teşekkür Aldı
Standart Bir Eylemin Geleneklerle Iliskisi!

Merhaba

Yasadigim sehirde Sol Parti`ye üyeyim.

Her Parti. kendi üyelerini, yasanan sorunlar karsisinda bilinclendirerek ve sorunu yasayanlar kendi cözümlerini de üreterek yapilacak eyleme hem olanak saglarlar hem de eylem öncesi yasanan eski tecrübeler dile getirilerek daha bilincli eyleme giderler.

Almanya`da Marketler zinciri, insanlara tüketmek icin bir cok secenek sunarken sundugu secenekleri baskalari da sununca kendi elindeki mallari tüketemeyebiliyorlar.

En fazla elde kalan sebze ve meyveler olurken, akliniz gelebilecek her türlü tüketimin üzerinde bulunan Zamani asmadan tüketilmek zorundadir ama tüketilemez.

Bu tüketilmeyen mallar zarar hesabina kaydeden isverenler bunu vergiden düsürürler.Tabi ne Kadar düsürdüklerini tahmin edersiniz!

Birde bu tüketilemeyen mallarin alici bulmasi zorlastigi veya yerine yenisi gelip Depolarda beklentiye fazla sokmadan tüketiciye sunmak isteyenler eldeki mali bir an önce is yerinden tahliye etmeye calisirlar.

Bu fazlaliklar veya tarihi gecmeye az kalanlari tüketmek icin Gönüllü kurulan derneklerden biri gündem alarak o mallari firmalardan alip yoksul halka sunmaya baslarlar...

Bu Derneklerden biri de "Der Tafel" adi altinda faaliyet yürüten Dernektir.

Bu Dernek sosyal alim gücü düsük olan insanlara 2 Euro karsiliginda beraberlerinde getirdikleri torba veya filelerine sebze meyve v.s leri doldurarak onlarin beslenmesine katkida bulunurlar.

Alman halkinin en önemli özelligi karsilarina cikan sorunu anlatarak cözüm istemeleridir.

Almanya`da kurulan tüm Partiler arasinda demokratik itifak var. Her parti kendi üylerinin yasadigi veya duydugu sorunu o sehir veya kasabada bulunan ve yönetim kürsüsünde olana bir Mektupla bildirir ve yazili cevap ister.

Yöneticiler ellerine aldiklari ve cözmekle yükümlü olduklari tüm görevlerini aksatmadan, kendilerine iletilen soru veya önerileri yönetim kurulunca tartisir ve cözüm adina elde ettikleri secenegi sorunu yasayana götürerek memnun kalip kalmadigini veya kendisinin bu konuda herhangi bir önerisinin bulunup bulunmadigini sorar.

Her sorun üc asagi bes yukari bir cözümle bulusur.

Sorun cözüldükce sistem nefes alir.

Der Tafel müsterisi bir sorun yasamis ve sorunu daha detaylandirmak icin bayagi notlar almis ve benim üyesi oldugum parti yönetimine sunmus ve parti yöneticileri bir mektupla detayli bir icerikle Belediye Baskanina sumus ve gelen cevapta " Der Tafel Yöneticileri , sizin yazdiginiz ve adina "sorun " dediginiz seylerin kendi derneklerinde hayat bulmadigini" söyleyerek; sorunu kesip atmadan, dernek yöneticileri ile bir toplanti tertipleyerek bizi falanca gün falanca saattr bekleyeceklerini bildiren mektup gönderdiler.

Parti üye toplantisinda bu sorunu da konustuk ve o gün o adi gecen dernegin toplantisina kimler katilmak istedigini sorarak katilanlar isimlerini yazarak Randevu gününü beklemeye basladilar.Bunlardan biri de bendim.

Gün geldi, biz üc kisi gittik aslinda dört kisi olacaktik ama birinin acele isi ciktigi icin gelemedi.

randevu yerine gittigimizde bizi kapida dernek yönetim kurulunda görev yapan üc kisi karsiladi.

Bizim grupta, bir Avukat, bir Psikolog ve bir de isci olarak ben bulunuyordum.

Iceri girerken, dernek yöneticileri bizi dernek hakkinda kapidan baslayarak bilgilendirdiler.(onlarin bizim grup hakkinda hic bir bilgisi yok cünkü kimlerin oraya gidecegi önceden bildirilmiyor)

Dernegin 40 Sübesi oldugunu 1200`e yakin calisani oldugunu ve bu calisanlarin yaptiklari is karsiligi hic bir Kurus almadiklarini.Kendilerinin de resmen calistiklari bir isleri oldugunu anlattilar.

Is yerlerinde kac araba oldugunu ve kimlerin calistigini, calisanlarin yasadigi psikolojik sorunlari ve de günde kac Saat calistiklarini bir bir anlattilar.

Calisanlar kendileri gelip gönüllü ise basliyorlar.Karsiliginda da para almiyorlar.

Partinin kendilerine yazdigi Mektubu masaya koyarak icerisinde sorulan sorunlari bir bir gündeme alarak cevapladilar.

Konusmalari ve aciklamalari hic bir yalana yer birakmiyordu...

Konusmalarimiz bittikten sonra "tanidiklariniz icinde calismak isteyen varsa buyur gelsin, bizim isciye ihtiyacimiz var" demeyi de unutmadilar.
H.Doludizgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
H.Doludizgin Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 2 Kisi:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Çark Dönecek Çekiç Vuracak Sosyalist İktidar Kurulacak!
Saat...