Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu  

Ana Sayfa Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu > SİYASET > Eylem ve Mitingler

Eylem ve Mitingler Gösteri ve miting haberlerini bulabileceğiniz bölümümüz

Sol Gazete

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi ORTAK SOSYAL MEDYA EYLEM PLANLARI VE FARKINDALIK
Cevaplar
0
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Görüntüleme
355
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 09.Mayıs.2017, 10:49   #1

ozgur1607 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ozgur1607
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 49774
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 31
8 Mesajına 18 Teşekkür Aldı
Standart ORTAK SOSYAL MEDYA EYLEM PLANLARI VE FARKINDALIK

Bu yazıyı merak edip de okumaya başlayan herkesi öncelikle selamlıyorum. konuyu doğru yere açtığımdan emin olmamakla beraber bugün birkaç farkettiğim şey ve önerilerimi duyurmak istedim bu konuda.Belki de bütün türkiye için çok yararlı olabilecek bir şeyin tohumları için. Okul okumakta olan 22 yaşında bir bireyim. ve oturduğum evde internette duyduğum olaylar bir hayli canımı sıkıyor dayanamayacak seviyelere geliyorum.

vikipedi gibi bir platformun kapatılması, açlık grevinde akademisyenlerin hala yeterli sesi uyandıramaması, seçimlerin şaibesinin üstünün konu değiştirerek örtülmesi, suriyede saldırgan politikalar ve benzeri birçok olayın yeterli tepkiyle karşılaşmadan sindirilmesini görüyoruz etrafımızda. Bugün iki akademisyenin açlık grevinin sosyal medyada duyurulması için var gücümle de çalışıyorum ama bi yerlerde tıkanıklık var. bunların hepsinin kitleye ulaşmakla ilgili olduğunu düşünüyorum. devlet kanallarında osmanlıcılık vb oynayan dizilerin o dizilerden önceki trajedili ülke vakalarını kapatmak için bir araç olarak kullanıldığını ve insanlara unutturulduğunu görüyorum.

Belki de ortak hareket etme anlamında bir zincir kurarak istediğimiz yönde kitleyi bilinçlendirmek mümkün olabilir diye düşünüyorum. ideoloji olarak sızabildiğimiz bütün kitlelere , kendi içinde bulunduğumuz kitlelere - örneğin benim okulun ve ya bir arkadaşımızın iş yeri veya bir beyamcamızın kahve arkadaşları- bunu aşılayabilirsek bilinçlenme anlamında büyük bir başarı elde edebilceğimiz savındayım.

hayalci ve ya gençlik hevesi olarak hissedilebilir, ama bu konuda sorumluluk alıp denemeye değer diye düşünmekteyim. ne olduğunu anlatabildiğimi umuyorum. nasıl ve ne zaman olacağını tartışmak istiyorum. hertürlü eleştiriye açık olup tekrardan herkesi selamlıyorum. esenlikler dilerim
ozgur1607 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
ozgur1607 Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 5 Kisi:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Çark Dönecek Çekiç Vuracak Sosyalist İktidar Kurulacak!
Saat...