Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu  

Ana Sayfa Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu > SOSYALİZM OKULU > Kapitalizm ve Devlet

Sol Gazete

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi BEN KAPİTALİZM'İM. SİZLER İSE ZAVALLI TÜKETİM BAĞIMLILARISINIZ.
Cevaplar
0
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Görüntüleme
86
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 18.Ağustos.2018, 17:36   #1

İBO'CU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İBO'CU
HAY-MAT-LOS
Kullanıcı Profili
Üye No: 2996
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 2,164
2,006 Mesajına 5,143 Teşekkür Aldı
Standart BEN KAPİTALİZM'İM. SİZLER İSE ZAVALLI TÜKETİM BAĞIMLILARISINIZ.

⚫Columbia Üniversitesinin Nobel ödüllü ekonomist Joseph Stiglitz’in kitabından, The Price of Inequality
W.H.Norton&Co. 2012,20
🔴MERHABA. Ben Kapitalizm!
Küçük kızlarınızı Barbie Bebeklerle büyüttüm , bugün sizden estetik operasyon için para istiyorlar diye neden şaşırıyorsunuz!
⚫Çıkarlarım uğruna kocaman bir moda endüstrisi yarattım! İstediğimi de elde ettim , 17 yaşındaki kızların çoğu dış görünüşlerinden rahatsız.
🔴Ben Kapitalizmim! Bir kadının bir moda dergisini 15 dakika karıştırması kendi vücudunu beğenmemesine yetiyor!
⚫Ben Kapitalizmim ve bakış açınızı öyle bir değiştirdim ki , hırsız bir CEO'nun hayat hikayesi sizin için "azim ve başarı hikayesi" olabiliyor.
🔴Ben Kapitalizmim ve ortalama bir insanın günde 5.5 saat TV izlediği , kitap okumadığı , tiyatro ve sinemaya çok az gittiği bir toplumda alaşağı edilmek gibi bir kaygım yok!
⚫Ben Kapitalizmim ve Steve Jobs tabii ki çok önemli biriydi,
ancak % 1'inizin ihtiyacı olan makineleri 3. Dünya Ülkelerinde , ucuz işçilerle üretmekte çok başarılıydı..
🔴Elbette bütün kapitalistler birer "aziz" gibi konuşacaklar , tıpkı Bill Gates gibi , 150 milyon dolarlık 66.000 m2 bir evde yaşayan bir aziz!
⚫Ben Kapitalizmim ve benim yüzümden ortalık miras kavgaları yüzünden kanlı bıçaklı olmuş akrabalarla dolu.
🔴Her yıl 20 milyon çocuk açlıktan ölürken siz bir koşu bandının üstünde fazla yağlarınızı eritmek için ter döküyorsunuz!
⚫Ben Kapitalizmim ve benim yüzümden dünyada 600 milyon obez ve 1.4 milyar aç insan var!
🔴Ben Kapitalizmim ve Starbucks için kahve üreten bir çiftçinin oradan bir bardak kahve satın alabilmesi için 3 gün çalışması gerek!
⚫Ben Kapitalizmim ve Uzak Doğu'da 12 -18 yaş arası kızlar,
$ 200 gibi komik bir paralarla seks kölesi olarak satılıyorlar.
🔴Ben Kapitalizmim ve "serbest piyasa ekonomisi" dünyanın en büyük yalanı.
⚫Ben Kapitalizmim ve Amerikalıların % 24'ü eğer milyarder olmaları için bütün ailelerini reddetmeleri gerekecekse , bunu yapabileceklerini söylüyorlar.
🔴Ben Kapitalizmim ve kadınlara sesleniyorum!
⚫Lütfen birer obje haline geldiğinizi aklınıza getirmeden Victoria's Secret'a koşun.
Victoria's Secret ülkelerine Türkiye de eklendi , avuç içi kadar çamaşıra $ 80 verince çok mutlu olacağınızı garanti ediyorum!
🔴Ben Kapitalizmim ve 15 yaşındaki bir çocuğun iPad alabilmek için böbreğini sattığını duyunca zevkten dört köşe oldum!
⚫Ben Kapitalizmim ve Madonna'nın sadece Londra'da 8 evi var , ortalama 600 evsize barınak olabilecek büyüklükte.
🔴Ben Kapitalizmim ve Tayland'da Disney fabrikası için çalışan bir çocuğun Disneyland'e girecek parayı çıkarması için 55 gün çalışması gerek.
⚫Afrika kıtası dünyanın altın rezervlerinin % 90'ını elinde bulundurmasına rağmen , dünyada sadece 4 tane Afrikalı milyarder var.
🔴Ben Kapitalizmim ve Afrika kıtasından her sene $8.5 milyar değerinde pırlanta çıkıyor , kıtanın açlık sorununu çözmeye yetecek miktar...
⚫Ben Kapitalizmim ve siz pırlantalara bayılırsınız ,
🔴Hindistan'da 1 milyon kişi günde 1.2 dolar kazanarak o pırlantaları üretiyorlar.
⚫Dünyayı sarışın kadınların güzel olduğuna inandırdım , bu yüzden Asya kıtasında 300 milyon kadın düzenli olarak beyazlatıcı sabun kullanıyor.
🔴Ben Kapitalizmim ve sizin hayatlarına özendiğiniz Hollywood yıldızlarının % 64'ü kokain bağımlısı.
⚫Ben Kapitalizmim ve yılda 20 milyon çocuk açlıktan ölürken siz aynı tişörtü haftada iki kez giymeye utanıyorsunuz.
🔴Ben Kapitalizmim ve siz hangi tanrıdan bahsediyorsunuz , artık farkına varın , taptığınız tek tanrı benim!
⚫Ben Kapitalizmim ve siz hangi tanrıdan bahsediyorsunuz, Müslümanlar 5 yıldızlı Kabe manzaralı otellerinde , "ibadet" ederlerken?
🔴Ben Kapitalizmim ve siz hangi tanrıdan bahsediyorsunuz , bütün dünya Hıristiyan bayramı Noel'i sırf alışveriş yapıp eğlenmek için "kutlarken"?
⚫ABD'de 7 milyon evsiz insanın olduğundan kimsenin haberi yok çünkü TV'de gördüğünüz Amerikalıların hepsi havuzlu villalarda yaşıyorlar.
🔴Ben Kapitalizmim ve yine başardım! Bütün kadınları dolapları tıka basa dolu olduğu halde giyecek hiçbir şeyleri olmadığına inandırdım.
⚫Dünya nüfusunun % 50'si dünya kaynaklarının ve zenginliklerinin
% 1'ine sahip.
🔴Dünya nüfusunun % 1'i dünya kaynaklarının ve zenginliklerinin
% 50'sine sahip.
⚫Ben Kapitalizmim ve bankacılar benim evlatlarım.
🔴Amerikalıların % 85'i eğer ekonomik durumlarını iyileştirebilecekse faşist bir hükümeti seçebileceklerini söylüyor.
⚫İşte bu da kapitalin gücü!
🔴Sizi özgür bırakmayan , fikirlerinize sansür vuran , en sonunda polis kurşunuyla öldüren bir devleti kendi elinizle kurmanız ne tuhaf?
⚫Sizin ağzınızı burnunuzu kırıp hapse tıkmaları için bir devlet kuracak parayı , kendi vergilerinizle sağlamanız ne kadar tuhaf?
🔴Amy Winehouse gibi bağımlılara acırken , hepinizin birer bağımlı olduğunu unutmanız ne kadar komik!
⚫SİZLER ZAVALLI TÜKETİM BAĞIMLILARISINIZ.

TAA SPARTAKÜSTEN BİZE MİRAS KALAN; BİR SEVDA UĞRUNADIR.
DAĞLARIN DORUKLARINDA TÜKETİLEN ZAMAN.
DAYAMIŞ OMUZUNA SİLAHI, BİLİNMEZ NE DÜŞÜNÜR,
KİMBİLİR NERESİNDE SEVDANIN,
SEVİŞİRKEN GÖZLERİ ÇOBAN YILDIZIYLA;
HENÜZ NAMLUSU SOĞUMAMIŞ,
NÖBETÇİ PARTİZAN.

İBO'CU isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
İBO'CU Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 3 Kisi:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Çark Dönecek Çekiç Vuracak Sosyalist İktidar Kurulacak!
Saat...