Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu  

Ana Sayfa Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu > SİYASET > Politik Gündem

Politik Gündem Güncel Politik Konuların Okunup Tartışıldığı Bölüm

Sol Gazete

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi SÖZÜM; HAZİRAN SEÇİMLERİNDE ŞÖYLE OY VERİN, BÖYLE YAPIN DİYE AHKÂM KESENLEREDİR.
Cevaplar
37
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Görüntüleme
1635
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 25.Mayıs.2018, 21:35   #26

Sergüzeşt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sergüzeşt
Üyeliği durduruldu
Kullanıcı Profili
Üye No: 55426
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür Aldı

Alıntı:
v-for-Raperîn Nickli Üyeden Alıntı
bu maymunlardan, nasıl bir devrim bekliyordunuz. bunlar tuvaletlerini düzgün yapamayan pespayeler.
bunlar kıçını yıkarken kukusunu boklayanlar.

Bu aşşağılık, ırkçı, küçük burjuva rezil dilini solculuk adına bu tür forumlarda savunabilen pespaye kişiler çıkabiliyor. Çünki burası Türkiye!..

Sözünü ettiği, maymuna benzettiği, ötekinin de ötekisine ittiği insanlar sonuçta bu rezil küçük burjuvanın kendi halkının insanları. Kendisini solcu, sosyalist, devrimci, şucu, bucu sanan bu küçük burjuva, sanıyor ki o yerin dibine batırdığı insanlardan kendisi çok da farklı...

Kıçını yıkarken kokusunu boklayanlar demiş. Belki kendisi kıçını yıkamadan kokusunu bokluyordur. Ama kendisi pek bir solcu, sosyalist, ilerici, çağdaş küçük burjuva ya, bu nedenle o muteber. Ama yerin dibine sokma hakkını kendisinde gördüğü insanlara her türlü hakaret serbest. Bir de forum kurallarından ve kendi ahlak anlayışından söz etmiş. Ya bir de anlayışı olmasaymış!..

Kıçını temizleyip, üzerine bir de parfüm, deodorant vb sıkan nezih büyük burjuvaların popolarını pek bir yakından gözlemlediğini anlıyoruz kendisinin böyelikle.
Sergüzeşt isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.Mayıs.2018, 23:12   #27

v-for-Raperîn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
v-for-Raperîn
Komün
Kullanıcı Profili
Üye No: 49566
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 245
497 Mesajına 934 Teşekkür Aldı

Alıntı:
Sergüzeşt Nickli Üyeden Alıntı
Bu aşşağılık, ırkçı, küçük burjuva rezil dilini solculuk adına bu tür forumlarda savunabilen pespaye kişiler çıkabiliyor. Çünki burası Türkiye!..

Sözünü ettiği, maymuna benzettiği, ötekinin de ötekisine ittiği insanlar sonuçta bu rezil küçük burjuvanın kendi halkının insanları. Kendisini solcu, sosyalist, devrimci, şucu, bucu sanan bu küçük burjuva, sanıyor ki o yerin dibine batırdığı insanlardan kendisi çok da farklı...

Kıçını yıkarken kokusunu boklayanlar demiş. Belki kendisi kıçını yıkamadan kokusunu bokluyordur. Ama kendisi pek bir solcu, sosyalist, ilerici, çağdaş küçük burjuva ya, bu nedenle o muteber. Ama yerin dibine sokma hakkını kendisinde gördüğü insanlara her türlü hakaret serbest. Bir de forum kurallarından ve kendi ahlak anlayışından söz etmiş. Ya bir de anlayışı olmasaymış!..

Kıçını temizleyip, üzerine bir de parfüm, deodorant vb sıkan nezih büyük burjuvaların popolarını pek bir yakından gözlemlediğini anlıyoruz kendisinin böyelikle.
ben dilimi hiç kimsenin adına kullanmam.
küçük burjuva da değilim.
çok mu zoruna gitti.
evet maymuna hakaret etmiş oldum aslında .

yerin dibine sokamadım . sadece umuyorum yerin yedi kat dibine mazhar olurlar.
16 senedir kene gibi sömürenlere bu hakaret seni neden bu kadar rahatsız etti ki.
yoksa sende onlardan mısın. diyecem ama
dememe gerek yok
onlardan olmasan böyle eteklerin tutuşmazdı.

ben sadece ayna tuttum sen de kendini görmüşsün ben napayım.

ırkçı olduğumu nasıl anladın ?

kendi çapınla yazış.

ekleme: pardon , nereden ırkçı olduğumu anladın dedim ya , saflığıma ver.

evet maymunlar dedim. maymun ırkına hakaret etmiş oldum ya oradan anladınız ırkçı olduğumu.

ama inan ki maymunları insanlara tercih ederim. buradaki maymun çirkin suratlı insana benzemeyen anlamınında kullanılmıştır, lakin maymunlar bence çok sempatik , bunlar yanında , cennet de ki hurilere benzerler.

ve aslında maymunları severim , yani yine yanıldınız ırkçı değilim. tüm canlılar benin gözümde aynı katrede dir.

de aptallar hariç. aptallık allah vergisi değildir.

derki ben aklı isteyene malı mülkü istediğime verdim.

yukarılık(aşağılğın karşıtı, sen anlarsın zeka fışkırıyor senden) , ümmetin ne olduğunu bile bilmeyen ümmetçi, gaspçı tecavüzcüleri savunabilecek mesnetlere göre solculuğu da kullanarak bana hakaret edebileceğini sanan zavallı.
v-for-Raperîn isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.Mayıs.2018, 13:19   #28

Sergüzeşt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Sergüzeşt
Üyeliği durduruldu
Kullanıcı Profili
Üye No: 55426
Teşekkür Grafikleri
0 Mesajına 0 Teşekkür Aldı

Mesajındaki ırkçılık kokan kısmı anlamamış zavallı... Kendi halkının bir kısmını en iğrenç ifadelerle aşağılama suçunu da kabul etmemiş birinin bunu anlamasını beklemek fazla olur. Muharrem İnce'nin Suriye'li sığınmacıları bir bayram vakti Suriye'ye gönderip arkalarından kapıları kapatmayı savunmasındaki apaçık ırkçılığı ve nefret suçunu da anlamayıp savunur bu tür insanlar. Muharrem İnce ile bunun gibilerinin arasındaki fark, bunların orak çekiçli imgelerin arkasında saklamalarıdır içlerindeki ırkçılığı, kibri, nefreti...

Benim bu sert müdahalemi hiç bir iler tutar yanı kalmamış AKP iktidarını savunmak gibi anlamış. Veya belki de öyle göstermek istemiş. Oysa benim kendisine asıl suçlamam, tipik küçük burjuva dünyalı birisi olarak kendi halkının bir kesimini en iğrenç ifadelerle aşağılaması ve büyük burjuvaların değerler dünyasını bu yolla yüceltmiş olmasınaydı. Tabii bunu anlamadı.

Yılmaz Özdil vb.lerin "bidon kafalı adamlar", "karnını kaşıyan adamlar" vb aşağılamalarından ne farkı var bu "kutusunu boklayan adamlar" aşağılamasının? Onlar orak çekiç kullanmıyor, bu kullanıyor. Hay o orak çekicin ucuna!..
Sergüzeşt isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.Mayıs.2018, 14:02   #29

v-for-Raperîn
Komün
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Alıntı:
Sergüzeşt Nickli Üyeden Alıntı

Alıntı:
ben sizin " Bizim devrimimiz" dediğinizi iddia etmedim yada buna yönelik bir sorgulamada geliştirmedim.
siz benim sorularımı es geçip buna kilitlemeye çalışmışsınız ama sorun burada değil sorun benim size sorduğum suallerde.
onlarda aşağıda ki alıntıda tekrar yazmaya gerek yok
Alıntı:
sayın karataş;

devletin içinden gelen devrimin gerekliliği nesnel koşulları tarifler de , öznel koşulların olmadığı bir devlette bu nasıl mümkün olacak. siz gerçekten böyle bir beklenti içine nasıl girdiniz?
ben anlayamadım.

tamam böyle bir gereklilik söz konusu ama , daha o zamanda size cevaben yine ben yazmıştım bu devlet yapısın da bu ön görünüz mümkün değil diye

tepeden tırnağa gerici ve mafya tik bir zihniyete sahip olan devlet yapısında bu nasıl mümkün olacaktı?

devletin içinden gelen devrim’ in gerekliliğini anlayamadılar ve çuvalladılar demişsiniz anlaması gerekenler bu man kafalı gerici mafya kılıklı yobazlardan medet mi umuyordunuz?

açıklarmısınız?

yahu bunlar pespaye, rezilliğin dibi, çocuk tecavüzcüsü, bunlardan nasıl böyle bir beklenti içine girersiniz?

en aşağılık kişiliklerden oluşan bir takım. aklım almıyor sizin bu beklentinizi.

not: ya ben bunlara kapağı açılmamış hayatınızda ilk defa duyacağınız öyle güzel küfürler ederim ki!!..

malesef buna ne forum kuralları nede benim ahlak anlayışım izin vermez ama ,
onlar benim edeceğim küfürlerden daha beterlerine layıklar.
Alıntı:
bu maymunlardan, nasıl bir devrim bekliyordunuz. bunlar tuvaletlerini düzgün yapamayan pespayeler.
bunlar kıçını yıkarken kukusunu boklayanlar.

ilaveten yeni iki parti demişsiniz , akşener dışındaki 2. parti hangisi? anlayamadım.
sen burada haklı nerede ve nasıl gördün süper zeka , kendi halkının insanlarıymış bu keneler ne zamandan beri halk ı oluşturan kitle oldu.
birde utanmadan yazmış sanki kendisi bu insanlardan çok farklı diye , he ya ben cb müşteşar yardımcısıyım ya.

işiniz gücünüz akıl karıştırmak elmalarla armutları leblebilerle karışıştırıp hoşaf yapmak . ama bu sizin suçunuz değil loblarınızın kapasitesi o kadar.

daha hakaret olarak algıladığı cümlenin bile ne anlama geldiğini anlayamamış. pespaye bir dillede cevap yazmış ukala.
Alt 27.Mayıs.2018, 19:06   #30

Ararat1917 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Ararat1917
Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 55419
Teşekkür Grafikleri
6 Mesajına 11 Teşekkür Aldı

V for Raperin yoldaşı özeleştiri vermeye çağırıyorum. Dil bir veridir. Dünyayı anlayış biçimimizi, onu yorumlayış biçimimizi ve onunla kurduğumuz sınıfsal bağı gösterir. Elbette ki türcü bir dil proleter bir dil olamaz. Olsa olsa küçük burjuva dili olabilir. zira insanları temizliği-kirliliği, beyaz insana benzerliği ya da maymuna benzerliği üzerinden sınıflandırmak da Türkiye de beyaz orta sınıf türk'ün yapacağı bir sınıflandırmadır. bunun için beyaz orta sınıf türk olmaya gerek de yoktur. Bilinç bulanıklığı yaşaman ve kendi sınıfına yabancılaşmanın bir getirisidir bu. Saldırgan bir üslup yerine bence samimi bir özeleştiri sınıf tavrı olurdu. Bu açıdan iki konuda da özeleştiriye çağırmaktayım.

Özrünün kabahtinden büyük olduğunu düşünüyorum. "Maymun ırkına hakaret etmişim" gibi bir açıklamaya girişmişsin zira bu da yine çarpık anlayışın bir ürünüdür. İnsanlar, maymunlar ya da bitkiler aşağılamak ya da yüceltilmek için birbiriyle kıyas edilemezler. Edilmemelidirler. Eğer ki burjuva bir güruhu aşağılamak niyetin varsa, onun sınıf özelliklerini ve de sınıf karakterini söylemen yeterlidir. Ancak tuvaletini düzgün yapamayan pespayeler de bizim sınıfımızdan olabilirler... Bir burjuvanın tuvalet yapış biçimi de bizi bence zerre ilgilendirmemektedir. Hatta herhangi birisinin tuvalet yapış alışkanlıkları da bizi bağlamamaktadır. Zira Türkiye'de tuvalet kağıdı alışkanlığı üzerine konuşacaksak herhalde halk sınıflarının sonradan bunu kullandığını söylememiz de mümkün olabilir. Ama bu bir şeyi değiştirmez. Tuvaleti düzgün yapabilmek ve maymuna benzememek bir olumlama olmamalıdır. Bu burjuva aklın "hakaret" saydığı şeylerdir. Zira şoven küçük burjuvaların PKK'ye uzun süre bu minvalde hakaret ettiğini düşündüğünü hepimiz biliyoruz. Bu bilinç bulanmasıdır, orta sınıf beyaz türkün aklıdır. Gerçekten haddime olmasa da buna karışmak zorunda hissettim çünkü ortada çok iğreti duran bir şey var. Forum kurallarıyla ilgili bir fikrim yok ancak asgari proleter ahlak bunları söylemeye el vermemeli. Bunlar ile cinsiyetçi küfürler arasında bir ayrım da yapılmamalı.

"ve aslında maymunları severim" bu yine gayet üstten bakan türcü bir bakış açısı. Sizin maymunları sevip sevmemeniz, ırkçı olup olmamaktan bağımsızdır. İngiliz emperyalizmi de ortadoğu halklarının alışkanlıklarını, Hindistan mutfağını pek bir severdi sanıyorum ki. Bu üsttenci üslup ve dili eleştiriyorum, özeleştiriye çağırıyorum. Dilimiz dünyayı algıladığımız konumla alakalı olduğundan bunun tamamen sınıfsal bir problem olduğunu altını çizmek istiyorum.

Edebileceğiniz küfürleri sayıp sonra kendi "eril ahlakınızın" izin vermeyeceğinizi söylemişsiniz. Keşke izin verseydi. Bunu düşünüş haline getirmenizin bile başlı başına kendi erilliğiniz olduğunu farkına varmalısınız. Bu başlı başına bir saçmalık.

Bunlar ile başlayıp çocuk tecavüzcüsü ile devam eden kısımla ilgili de, çocuk tecavüzcülüğü sadece bir sınıfa değil patriyarkaya yani bizlere, erkeklere, mâl edilebilecek bir şey olduğundan siz burada halk sınıflarını da işin içine dahil etmiş oldunuz. ancak doğru bir şey yaptınız, bütün erkekler potansiyel tecavüzcüdür mantığına sakat bir yoldan da ulaşabilmeniz iyi bir şey. Ama bu düşünüş biçimini de eleştiriyorum.

Kapağı açılmamış öyle güzel küfürlerinizi duymak zorunda değiliz. Sizin patriyarkayı, orta sınıf aklını ve türcülüğü sosyalist bir forumda üretmenizi şiddetle eleştiriyorum. Bu ya bir biliçnsizliğin/çarpık bilincin ürünüdür. Ha eğer böyle değilse de forum içinde barınmanız pek hoş olmamaktadır. Bilinçli olarak orta sınıf aklı ürettiğinizi, patriyarkaya desteğin sınırlarını zorladığınızı düşünmek istemediğimden sizi şiddetle eleştiriyorum.

Tekrar söylemek istiyorum ki dil ve düşünüş biçimi bizim için sınıfsal bir veridir. Patriyarkanın etkisi altında kalmak bir durumdur, bunu övünerek "hayatımızda ilk kez duyacağımız küfürler" gibi süslemek ise bir geri bilinç. Türcü hakaret istenci düşünüş biçimi olarak orta sınıfa aittir. Beyaz türkün edeceği laflardır. Patriyarkal, orta sınıf aklına dayanan ve türcü üslubunuzu eleştiriyorum. eleştirileri boşa düşürme çabanızı da şiddetle eleştiriyorum. Hele ki bu boşa düşürme çabası içerisinde "kapasite"ye dönük laflar etmeniz pek bir tat kaçırıcı. Özeleştiri vermeye çağırıyorum. Haddime olmasa da çok iğreti duran bir durumdu ve müdahale etmek istedim. Sergüzeşt arkadaşın bütün söylediklerine katılmasam da haklı, böylesi bir hakaret etme istencinin yolunu tutmanızın başka bir izahı yoktur. Umarım samimi bir özeleştiri yaparsınız.
Ararat1917 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Ararat1917 Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 2 Kisi:
Alt 27.Mayıs.2018, 22:46   #31

v-for-Raperîn
Komün
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Alt 27.Mayıs.2018, 22:54   #32

Ararat1917
Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Ben ciddi bir eleştiri ve özeleştiri çağrısında bulundum. Özeleştiri vermemek sizin kararınız ancak bu tutum bir veridir. Anlamam gerekeni anlamış bulunmaktayım. Ciddiyetsiz cevabınızı da kabul etmiyorum. Benim bahsettiğim konu böylesi ciddiyetsiz bir konu değildir.
Ararat1917 Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 2 Kisi:
Alt 28.Mayıs.2018, 03:32   #33

v-for-Raperîn
Komün
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

V for Raperin yoldaşı özeleştiri vermeye çağırıyorum. Dil bir veridir. Dünyayı anlayış biçimimizi, onu yorumlayış biçimimizi ve onunla kurduğumuz sınıfsal bağı gösterir. Elbette ki türcü bir dil proleter bir dil olamaz.

eyvallah, da burada sınıfsal bir makale yazmadım . işçi sınıfına yada kitlelere örnek olacak bir dokuman niteliği taşıyan sunuda yapmadım. tepemizdeki devlet denilen aygıtı oluşturanlara tepkisel bir tanım yaptım ki, bu tepki hi.de haksız bir tanımlama değil.

Olsa olsa küçük burjuva dili olabilir. zira insanları temizliği-kirliliği, beyaz insana benzerliği ya da maymuna benzerliği üzerinden sınıflandırmak da Türkiye de beyaz orta sınıf türk'ün yapacağı bir sınıflandırmadır. bunun için beyaz orta sınıf türk olmaya gerek de yoktur. Bilinç bulanıklığı yaşaman ve kendi sınıfına yabancılaşmanın bir getirisidir bu. Saldırgan bir üslup yerine bence samimi bir özeleştiri sınıf tavrı olurdu.

Bu açıdan iki konuda da özeleştiriye çağırmaktayım.

olsa olsa küçük burjuva dili dediğiniz dil genel bir dildir genel küçük burjuva ise yapacak bir şey yok ben mars da yaşamıyorum. teorisyenlik gibi bir iddiam da yok. beyaz orta sınıf türk dediğiniz kesim sanırım bu ülke kaderini elinde tutan onu yöneten yönlendiren kesim oluyor da onlar bu tanımlamayı zaten Türklüklerinden değil tc zihniyetini kabullenip uygulayıcılığını yapmalarından alıyor. bense sıradan bir insanım. hiç bir yere yabancılaşmam gerekmiyor nihayetinde bende bu ülkede ezilenler denim isyankar ifadeler benimde hakkım , çünkü dediğim gibi teorisyenlik yada öğretmenlik gibi bir iddia ile yazılmış yazı değil. onun için beni öz eleştiriye falan çağıramazsın.

Özrünün kabahtinden büyük olduğunu düşünüyorum. "Maymun ırkına hakaret etmişim" gibi bir açıklamaya girişmişsin zira bu da yine çarpık anlayışın bir ürünüdür. İnsanlar, maymunlar ya da bitkiler aşağılamak ya da yüceltilmek için birbiriyle kıyas edilemezler. Edilmemelidirler. Eğer ki burjuva bir güruhu aşağılamak niyetin varsa, onun sınıf özelliklerini ve de sınıf karakterini söylemen yeterlidir. Ancak tuvaletini düzgün yapamayan pespayeler de bizim sınıfımızdan olabilirler... Bir burjuvanın tuvalet yapış biçimi de bizi bence zerre ilgilendirmemektedir. Hatta herhangi birisinin tuvalet yapış alışkanlıkları da bizi bağlamamaktadır. Zira Türkiye'de tuvalet kağıdı alışkanlığı üzerine konuşacaksak herhalde halk sınıflarının sonradan bunu kullandığını söylememiz de mümkün olabilir. Ama bu bir şeyi değiştirmez. Tuvaleti düzgün yapabilmek ve maymuna benzememek bir olumlama olmamalıdır. Bu burjuva aklın "hakaret" saydığı şeylerdir. Zira şoven küçük burjuvaların PKK'ye uzun süre bu minvalde hakaret ettiğini düşündüğünü hepimiz biliyoruz. Bu bilinç bulanmasıdır, orta sınıf beyaz türkün aklıdır. Gerçekten haddime olmasa da buna karışmak zorunda hissettim çünkü ortada çok iğreti duran bir şey var. Forum kurallarıyla ilgili bir fikrim yok ancak asgari proleter ahlak bunları söylemeye el vermemeli. Bunlar ile cinsiyetçi küfürler arasında bir ayrım da yapılmamalı.

özrüm nerede ve hangi bağlamda kabahatinden büyük maymun ırkına hakaret paragrafı artık kişiyi ti ye alma safhasıdır. sen buradan hareketle hayvan hakları bağlamına girersen saçmalamış olursun. " Eğer ki burjuva bir güruhu aşağılamak niyetin varsa" demişsin birde , güruh : sözlük anlamı; değersiz, aşağı görülen, küçümsenen topluluk, değersiz kimseler topluluğu, ayaktakımı, sürü. ayak takımı bizim sınıfımıza ait değil ama , tuvaletini düzgün yapamayan diye algıladığınız cümle deki tuvaletini yapamayanlar bizim sınıfın insanı oluyor öylemi?

bak cümlenin edepli karşılığı anlamı: kaş yaparken göz çıkaran, pislikler. buradaki pislik mana itibarı ile suya sabuna dokunulmamaktan kaynaklanan pislik değil. etik anlam da sınır tanımamak dan gelir. insan karşısındakinin pişkinliğini anca karşısındakinin değerlerini gıdıklayarak yerle yeksan eder. diğer tür o kişilerde hiç bir etki yapmaz çünkü değer yargıları sizinle aynı değildir. aldırış etmez. yani beceriksizler manasındadır.

"ve aslında maymunları severim" bu yine gayet üstten bakan türcü bir bakış açısı. Sizin maymunları sevip sevmemeniz, ırkçı olup olmamaktan bağımsızdır. İngiliz emperyalizmi de ortadoğu halklarının alışkanlıklarını, Hindistan mutfağını pek bir severdi sanıyorum ki. Bu üsttenci üslup ve dili eleştiriyorum, özeleştiriye çağırıyorum. Dilimiz dünyayı algıladığımız konumla alakalı olduğundan bunun tamamen sınıfsal bir problem olduğunu altını çizmek istiyorum.

ve aslında maymunları severimde nasıl bir üstten bakış buldunuz bunu da anlamak mümkün değil. buradan da işinize geldiği gibi bir çıkarım yapmışsınız. emperyalizmi hindistan mutfağını nereden ve neden ilave ettiniz ki. safsatanın nirvanasına ulaşmışsınız

Edebileceğiniz küfürleri sayıp sonra kendi "eril ahlakınızın" izin vermeyeceğinizi söylemişsiniz. Keşke izin verseydi. Bunu düşünüş haline getirmenizin bile başlı başına kendi erilliğiniz olduğunu farkına varmalısınız. Bu başlı başına bir saçmalık.

Bunlar ile başlayıp çocuk tecavüzcüsü ile devam eden kısımla ilgili de, çocuk tecavüzcülüğü sadece bir sınıfa değil patriyarkaya yani bizlere, erkeklere, mâl edilebilecek bir şey olduğundan siz burada halk sınıflarını da işin içine dahil etmiş oldunuz. ancak doğru bir şey yaptınız, bütün erkekler potansiyel tecavüzcüdür mantığına sakat bir yoldan da ulaşabilmeniz iyi bir şey. Ama bu düşünüş biçimini de eleştiriyorum.

Kapağı açılmamış öyle güzel küfürlerinizi duymak zorunda değiliz. Sizin patriyarkayı, orta sınıf aklını ve türcülüğü sosyalist bir forumda üretmenizi şiddetle eleştiriyorum. Bu ya bir biliçnsizliğin/çarpık bilincin ürünüdür. Ha eğer böyle değilse de forum içinde barınmanız pek hoş olmamaktadır. Bilinçli olarak orta sınıf aklı ürettiğinizi, patriyarkaya desteğin sınırlarını zorladığınızı düşünmek istemediğimden sizi şiddetle eleştiriyorum.

Tekrar söylemek istiyorum ki dil ve düşünüş biçimi bizim için sınıfsal bir veridir. Patriyarkanın etkisi altında kalmak bir durumdur, bunu övünerek "hayatımızda ilk kez duyacağımız küfürler" gibi süslemek ise bir geri bilinç. Türcü hakaret istenci düşünüş biçimi olarak orta sınıfa aittir. Beyaz türkün edeceği laflardır. Patriyarkal, orta sınıf aklına dayanan ve türcü üslubunuzu eleştiriyorum. eleştirileri boşa düşürme çabanızı da şiddetle eleştiriyorum. Hele ki bu boşa düşürme çabası içerisinde "kapasite"ye dönük laflar etmeniz pek bir tat kaçırıcı. Özeleştiri vermeye çağırıyorum. Haddime olmasa da çok iğreti duran bir durumdu ve müdahale etmek istedim. Sergüzeşt arkadaşın bütün söylediklerine katılmasam da haklı, böylesi bir hakaret etme istencinin yolunu tutmanızın başka bir izahı yoktur. Umarım samimi bir özeleştiri yaparsınız.

hoppala buradan da ataerkil (Patriyarka)ahlak anlayışına atlamış makale yazmışsınız. makaleniz için teşekkürler ama benim yazımdan bu makale zorla sezeryan doğuma benzer ki öylede olmuş. üstüne kapasite meselesi de cabası. ne dememi bekliyordunuz

artı demişsiniz ya, "sergüzeştin her söylediğine katılmamakla beraber" niye katılmadığınız ve katılmadığınız kelime hangisi. çünkü tek cümlelik bir kişişel saldırı yapmış, bende savunma yapmışım ne bekliyordunuz.

aynı kişi ve dahi siz bir önceki yazıda ahmet nesini yazılarına hiç alınmadınız beni ondan üstün mü gördünüz yoksa ahmet nesini dilinden dolayı eleştirilecek kadar berbat mı bulmadınız..

kişisel saldırıyı güzel yaldızlayıp allayıp pullayıp bir makale çıkarmışsınız. sizden yazar olur.
Alt 29.Mayıs.2018, 17:08   #34

Ararat1917
Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Cevap verme ihtiyacı duymadım aslında. Özeleştiri çağrısında bulundum ve hayır diye yanıt aldım. Bundan dolayı cevap vermeye gerek yok ancak bir kaç şey söylemem lazım.
Birincisi Sergüzeşte katılmam zira ben kendi bulunduğum politik konumdan sorunlu olan dili eleştirdim. Uzayda yaşamıyoruz ve gündelik hayatta küçük burjuva dili kullanmak, ataerkiyi her cümlede yeniden üretmek doğrudan sisteme hizmet eder. Zira gündelik hayatta konuşmamızla, teorik metinler arasında güçlü ve kopmaz bağlar vardır. Gündelik bilinçte ve dilde burjuva akıldan kopuşma gerçekleşmiyorsa, teorik ve yaşam bilinci anlamında da gelişmez. Dil sadece teorik metinlerin ya da makalelerin değil, hayatımızın her alanında vardır ve hayatımızın her alanında burjuva akıldan kopuşmadan komünizmi üretmeyiz. Komünizm uzak bir ütopya ya da çok güzel bir düşünce biçimi ya da makale yazma metodu değil bir yaşam biçimidir. Gündelik hayatta bunu üretmez, dilimizi buna göre disipline etmezsek burjuva akıldan kopamaz, sonuçta burjuva düzeni yeniden üretiriz. Eleştirilerim ve özeleştiri çağrım geçerlidir. Anlayıp anlamamak size kalmış.
Alt 29.Mayıs.2018, 23:01   #35

Anarko-primitivist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Anarko-primitivist
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 55359
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 61
55 Mesajına 88 Teşekkür Aldı

Alıntı:
Ararat1917 Nickli Üyeden Alıntı
Cevap verme ihtiyacı duymadım aslında. Özeleştiri çağrısında bulundum ve hayır diye yanıt aldım. Bundan dolayı cevap vermeye gerek yok ancak bir kaç şey söylemem lazım.
Birincisi Sergüzeşte katılmam zira ben kendi bulunduğum politik konumdan sorunlu olan dili eleştirdim. Uzayda yaşamıyoruz ve gündelik hayatta küçük burjuva dili kullanmak, ataerkiyi her cümlede yeniden üretmek doğrudan sisteme hizmet eder. Zira gündelik hayatta konuşmamızla, teorik metinler arasında güçlü ve kopmaz bağlar vardır. Gündelik bilinçte ve dilde burjuva akıldan kopuşma gerçekleşmiyorsa, teorik ve yaşam bilinci anlamında da gelişmez. Dil sadece teorik metinlerin ya da makalelerin değil, hayatımızın her alanında vardır ve hayatımızın her alanında burjuva akıldan kopuşmadan komünizmi üretmeyiz. Komünizm uzak bir ütopya ya da çok güzel bir düşünce biçimi ya da makale yazma metodu değil bir yaşam biçimidir. Gündelik hayatta bunu üretmez, dilimizi buna göre disipline etmezsek burjuva akıldan kopamaz, sonuçta burjuva düzeni yeniden üretiriz. Eleştirilerim ve özeleştiri çağrım geçerlidir. Anlayıp anlamamak size kalmış.
Neyin çağrısıdır. kimsin sen._??
otoritemisin.
Raperin yoldaş, sistemin götüne laf sölemiş. sistemi savunmak sana mı kaldı?
geldiniz basımıza ne oldunuz?
hadi işinize bakın.
Anarko-primitivist isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.Mayıs.2018, 05:30   #36

Ararat1917
Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Samimi bir komünist olarak, arkadaşın da komünist değerlere sahip olduğunu düşünerek, hatalı olduğunu düşündüğüm bir konuda, yine bir komünistin, başka bir komüniste yapması gerekeni yaptım. Arkadaşa özeleştiri çağrısında bulundum. Özeleştiri çağrısı yapmak ya da eleştiri yapmak yoldaşın yoldaşa verdiği değerle alakalıdır. Otoriteye, mevkiye makama ya da eski üye ya da yeni üye olmaya gerek yok. Raperin arkadaş sistemle ilgili konuşurken sistemin dilini kullanmış eleştirim bunadır. Ancak ben üzerime düşen sorumluluğu yani özeleştiri çağrısını yaptım. Bunun sonrası kendi bileceği iş. Eğer Raperin yoldaşa değer verseydiniz, sizin de bunu yapmanız gerekirdi. Sistemi değil gündelik hayatta komünizmi üretebileceğimizi savunuyorum metni de okursanız anlarsınız.
Alt 01.Haziran.2018, 21:38   #37

Anarko-primitivist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Anarko-primitivist
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 55359
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 61
55 Mesajına 88 Teşekkür Aldı

Alıntı:
Anarko-primitivist Nickli Üyeden Alıntı
Neyin çağrısıdır. kimsin sen._??
otoritemisin.
Raperin yoldaş, sistemin götüne laf sölemiş. sistemi savunmak sana mı kaldı?
geldiniz basımıza ne oldunuz?
hadi işinize bakın.
Bu mesajı çok sarhoşken yazmışım. biraz sert ve bozuk uslup olmuş. Kusuruma bakmayın.
Normal kafayla bu konuya yazmayı bile düşünmüyordum. Ani olmuş.
Siz tartışmanıza bakın.
Anarko-primitivist isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 01.Haziran.2018, 23:10   #38

Fakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Fakir
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 55434
Teşekkür Grafikleri
11 Mesajına 13 Teşekkür Aldı

Alıntı:
Anarko-primitivist Nickli Üyeden Alıntı
Bu mesajı çok sarhoşken yazmışım. biraz sert ve bozuk uslup olmuş. Kusuruma bakmayın.
Normal kafayla bu konuya yazmayı bile düşünmüyordum. Ani olmuş.
Siz tartışmanıza bakın.
mubarek ramazanda iyi yapmamışsın yoldaş. bende içki içerim bazan ama ramaanda ağzıma sürmem bak istemeden yoldaşın kalbini kırmışın belkide..
Fakir isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Çark Dönecek Çekiç Vuracak Sosyalist İktidar Kurulacak!
Saat...