Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu  

Ana Sayfa Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu > SİYASET > Politik Gündem

Politik Gündem Güncel Politik Konuların Okunup Tartışıldığı Bölüm

Sol Gazete

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi Rte: HDP'nin baraj altı kalması işimize yarar
Cevaplar
10
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Görüntüleme
498
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 13.Haziran.2018, 21:55   #1

Korçagin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Korçagin
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 52104
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 75
27 Mesajına 45 Teşekkür Aldı
Standart Rte: HDP'nin baraj altı kalması işimize yarar

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, cumartesi akşamı AKP İstanbul İl Başkanlığı'nda gerçekleştirilen 'Mahalle Başkanları Toplantısı'nda, "Bunu dışarıda konuşmam" notuyla yaptığı HDP açıklamaları sosyal medyada gündem oldu.

Yayılan görüntülere yönelik olarak HDP'den yapılan açıklamada, "AKP Genel Başkanı Erdoğan açıkça suça teşvik ediyor. HDP'yi baraj altında bırakmak için hile ve baskıyla oylarımızı çalmayı planlıyor" dendi.

"Arkadaşlarımın özellikle onlar üzerinde çok farklı çalışması lazım"
Twitter'da yayılan konuşmanın görüntülere göre, 'Mahalle Başkanları Toplantısı' yazılı bir afiş önünde konuşan Erdoğan'ın şunları dediği duyuldu:

"Arkadaşlar, HDP üzerinden parti teşkilatımızın çok farklı çalışma yapması lazım. Bunu dışarıda konuşmam. Burada sizlerle konuşuyorum, niye sizlerle konuşuyorum? Çünkü, onların baraj altı kalması demek, bizim durumumuzun çok daha iyi bir noktaya gelmesi demektir."

link:
http://t24.com.tr/haber/iste-erdogan...alimati,650858

boykotcu arkadaslara slmlar, saygılar.

Fakat Malcolm X'in dehası neydi? (...) Haydi, köklerimizi yeniden keşfedelim; Hayır! Deha X harfinde gizliydi. X, bizim köklerimiz yok, köklerimiz elimizden alındı demekti. Peki, bu durum, bizim, beyaz adamınkinden daha evrensel bir topluluk kurmamızı sağlayacak bir özgürlükse? Bu yaratıcılık, ortada olanı ve köklerinden kopartılmanın yol açtığı aile bağları ve göreneklerden yoksunluğun, travmanın yeni bir özgürlüğün yolunu açabileceğini görebilmektir. (Zizek)
Korçagin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Korçagin Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 4 Kisi:
Alt 14.Haziran.2018, 01:26   #2

Anarko Nihilizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Anarko Nihilizm
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 55228
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 0
14 Mesajına 18 Teşekkür Aldı

Bugün binaya HDP broşürleri attım akpli faşistin biri kaldırmış hemen. Arabalara da attım. Binaya da tekrar atıcam. Balkona da bayrağı asıcam. Hodri meydan, buyrun savaşalım bay erdoğan ve müritleri.

Konu Anarko Nihilizm tarafından (14.Haziran.2018 Saat 01:28 ) değiştirilmiştir..
Anarko Nihilizm isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Anarko Nihilizm Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 2 Kisi:
Alt 14.Haziran.2018, 01:32   #3

Phantom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Phantom
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 51459
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 70
35 Mesajına 64 Teşekkür Aldı

Şahsım adına yaşadığım kafa karışıklığını gidermiş videodur.Seçimlerin sonuç getirmeyeceğine,bunların her türlü karanlık yöntemle iktidarı bir kez daha çalacaklarını düşünüyordum.Bunu hala düşünüyorum ama bir farkla.Bu ak düzenbazların A ve B planları var.İlkinde eğer yasal hileler(sandıkların taşınması,seçim maddelerindeki oynamalar,ohal vs) yeterli gelirse kısmi de olsa demokratik bir zafer ilan edip bunu adil göstermeye çalışacaklar.İkincisin de ise istedikleri oyu alamayacaklarını anladıklarında açık açık herkesin gözünün içine baka baka oy manipülasyonuna girişecekler.Toplumsal hareket sokağa inmeye,itiraz etmeye başlarsa önce polis zoruyla yetmediği yerde silahlı,sopalı paramiliterleriyle daha vahşi bir şekilde baskılamaya çalışacaklarını düşünüyorum.Bu kadar sadattı,osmanlı ocakğıydı,bilmem ne kollarıydı bunların boş yere beslendiğini sanmam.Sırf ikinci seçenek için Hdp'ye bir kez daha oy vermeye karar verdim.Çok çatışma meraklısı olduğumdan değil sadece bunun kaçınılmaz olduğunu ve bedeli olsa da kazanan olacağımızı düşündüğümden dolayıdır.Ama umarım yanılırım da bunlar yaptıkları her halta rağmen seçimi kaybeder ertesi günde Katar'a mı olur Malezya'ya ya da Fas'a mı olur bilmem defolur giderler.Tabi muhalefetin iktidarı alıp göstermelik birkaç yargılamadan sonra toplumsal uzlaşı adına suçları bir bir görmezden geldiğine tanık olmak gibi bir ihtimal daha var ama ne kadar gerçekleşir bilemedim.
Phantom isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Phantom Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 2 Kisi:
Alt 14.Haziran.2018, 02:39   #4

Mazino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mazino
Kullanıcı Profili
Üye No: 55378
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 180
170 Mesajına 300 Teşekkür Aldı

Videonun içerikleri dışında sızdırma olayı ile ilgili birkaç karalama yapayım;

Önce uç bir düşünce ile AKP üst düzey yöneticilerinin kontrollü olarak kasten sızdırdığını düşündüm. Seçimde neler yapılması gerektiği hakkında RTE'nin ağzından çıkan bir nevi talimatlar dizisi. Videolar parçalı olarak düşünce ve devamlarını izleyince fikirlerim değişti. Komplo teorileri yerini AKP'li mallığına bıraktı

RTE bu toplantıyı aşırı ciddi MİT seviyesinde kişilerle yaptığını sanmış galiba. Lakin gel gör ki salondakiler bildiğin AKP seçmeni. Birisi reisin gizli olan konuşmasını kısmen canlı yayın olarak gayet de saf duygularla sosyal medyaya sundu. Oysa nerden bilecekti ki bu kısacıklar videolar reisin ayağını kaydıracağını.

Sonuç olarak bu videoyu paylaşanı ya asarlar ya da heykelini dikerler
Mazino isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.Haziran.2018, 07:12   #5

İBO'CU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İBO'CU
HAY-MAT-LOS
Kullanıcı Profili
Üye No: 2996
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 2,146
1,996 Mesajına 5,126 Teşekkür Aldı

Alıntı:
Phantom Nickli Üyeden Alıntı
Şahsım adına yaşadığım kafa karışıklığını gidermiş videodur.Seçimlerin sonuç getirmeyeceğine,bunların her türlü karanlık yöntemle iktidarı bir kez daha çalacaklarını düşünüyordum.Bunu hala düşünüyorum ama bir farkla.Bu ak düzenbazların A ve B planları var.İlkinde eğer yasal hileler(sandıkların taşınması,seçim maddelerindeki oynamalar,ohal vs) yeterli gelirse kısmi de olsa demokratik bir zafer ilan edip bunu adil göstermeye çalışacaklar.İkincisin de ise istedikleri oyu alamayacaklarını anladıklarında açık açık herkesin gözünün içine baka baka oy manipülasyonuna girişecekler.Toplumsal hareket sokağa inmeye,itiraz etmeye başlarsa önce polis zoruyla yetmediği yerde silahlı,sopalı paramiliterleriyle daha vahşi bir şekilde baskılamaya çalışacaklarını düşünüyorum.Bu .

BÖYLE DÜŞÜNÜYORSAN; Kİ

⚫DOĞRU DÜŞÜNÜYORSUN DA, SENİN OY VERMEN NE İŞE YARAYACAK.

🔴KAÇ SEÇİMDİR SENİN BU DOĞRU DÜŞÜNDÜKLERİNİN TEKRARI OLDU. NEDEN HALA AKILLANMAZSIN.

⚫TİYATRO ESERİ YAZILMIŞ VE 24 HAZİRANDA SAHNELENECEK. SEN DE ACİZ BİR SEYİRCİSİN.

🔴OYUNUN HİÇ BİR YERİNE VE ZERRE KADAR DEĞİŞTİRME DÖNÜŞTÜRME KATKIDA BULUNMA OLANAĞIN YOK.

⚫FUAYEDE YERİNİ ALACAK, BU İĞRENÇ OYUNU HEYECANLA SEYREDECEK VE 24 HAZİRAN AKŞAMI EDİLGENLİK VE PİŞMANLIK DOLU GARİP GARİP DUYGULARLA UYUYAYACAKSIN

🔴25 HAZİRAN SABAHI;

-"BİZ KAZANDIK AMA ŞÖYLE OLDU, BÖYLE OLDU;

-YAN YATTI ÇAMURA BATTI.

-ŞİMDİ BÖYLE OLDU AMA 2023 DE ASLA BÖYLE OLMAYACAK, O ZAMAN ONLARA DÜNYAYI DAR EDECEĞİZ,

-HESAP SORACAĞIZ"

MAVALLARIYLA UYANACAKSIN.

⚫DÜNYANIN NERESİNDE GÖRÜLMÜŞ SEÇİM KAYBEDEN VE TIPIŞ TIPIŞ NEDAMET İÇİNDE GİDEN BİR DİKTATÖR.

🔴HAFIZIN YAPTIKLARI; YAPACAKLARININ BİR TEMİNATI DEĞİL Mİ SENCE, YANDAŞ VE ŞÜREKASINA TALİMATLAR VERİRKEN GÖRÜR DE HALÂ MI AYILAMAZSIN DÜŞTÜĞÜN SARHOŞLUK BATAKLIĞINDAN

⚫KANDIRILMAKTAN APTAL YERİNE KONMAKTAN BIKMADIN MI.

🔴NEDEN BOYKOT'U TERCİH ETMEZSİN.

⚫HAFIZ AÇIK AÇIK KURDUĞU TEZGÂHINI SON VİDEOSUNDA İTİRAF EDİYOR.

🔴%13.8 VE 6.5 MİLYON OY ALMIŞ HDP NİN BAŞINA GELENLER HALÂ MI AKILLANDIRMAZ SENİ.

⚫HALÂ MI BU İTLERİN YAPACAĞI BASKIN VE ADALETSİZ SEÇİMDEN MEDET UMARSIN?

🔴NAZIM'IN "KABUĞUNDA MİDYE BENZETMESİNİ YAPTIĞİ ŞİİRDEKİ GİBİSİN KARDEŞİM" BEN SANA NE DEYİM.

BU YAZDIKLARIM Korçagin'E DE CEVAP OLSUN.

TAA SPARTAKÜSTEN BİZE MİRAS KALAN; BİR SEVDA UĞRUNADIR.
DAĞLARIN DORUKLARINDA TÜKETİLEN ZAMAN.
DAYAMIŞ OMUZUNA SİLAHI, BİLİNMEZ NE DÜŞÜNÜR,
KİMBİLİR NERESİNDE SEVDANIN,
SEVİŞİRKEN GÖZLERİ ÇOBAN YILDIZIYLA;
HENÜZ NAMLUSU SOĞUMAMIŞ,
NÖBETÇİ PARTİZAN.

Konu İBO'CU tarafından (14.Haziran.2018 Saat 09:14 ) değiştirilmiştir..
İBO'CU isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.Haziran.2018, 11:03   #6

Kazcynski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kazcynski
Emekçi
Kullanıcı Profili
Üye No: 7057
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 967
809 Mesajına 1,931 Teşekkür Aldı

Kazcynski isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Kazcynski Kullanicisina Bu Mesaji Için Teşekkür Edenler:
Alt 14.Haziran.2018, 15:48   #7

Phantom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Phantom
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 51459
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 70
35 Mesajına 64 Teşekkür Aldı

Alıntı:
İBO'CU Nickli Üyeden Alıntı

BÖYLE DÜŞÜNÜYORSAN; Kİ

⚫DOĞRU DÜŞÜNÜYORSUN DA, SENİN OY VERMEN NE İŞE YARAYACAK.

🔴KAÇ SEÇİMDİR SENİN BU DOĞRU DÜŞÜNDÜKLERİNİN TEKRARI OLDU. NEDEN HALA AKILLANMAZSIN.

⚫TİYATRO ESERİ YAZILMIŞ VE 24 HAZİRANDA SAHNELENECEK. SEN DE ACİZ BİR SEYİRCİSİN.

🔴OYUNUN HİÇ BİR YERİNE VE ZERRE KADAR DEĞİŞTİRME DÖNÜŞTÜRME KATKIDA BULUNMA OLANAĞIN YOK.

⚫FUAYEDE YERİNİ ALACAK, BU İĞRENÇ OYUNU HEYECANLA SEYREDECEK VE 24 HAZİRAN AKŞAMI EDİLGENLİK VE PİŞMANLIK DOLU GARİP GARİP DUYGULARLA UYUYAYACAKSIN

🔴25 HAZİRAN SABAHI;

-"BİZ KAZANDIK AMA ŞÖYLE OLDU, BÖYLE OLDU;

-YAN YATTI ÇAMURA BATTI.

-ŞİMDİ BÖYLE OLDU AMA 2023 DE ASLA BÖYLE OLMAYACAK, O ZAMAN ONLARA DÜNYAYI DAR EDECEĞİZ,

-HESAP SORACAĞIZ"

MAVALLARIYLA UYANACAKSIN.

⚫DÜNYANIN NERESİNDE GÖRÜLMÜŞ SEÇİM KAYBEDEN VE TIPIŞ TIPIŞ NEDAMET İÇİNDE GİDEN BİR DİKTATÖR.

🔴HAFIZIN YAPTIKLARI; YAPACAKLARININ BİR TEMİNATI DEĞİL Mİ SENCE, YANDAŞ VE ŞÜREKASINA TALİMATLAR VERİRKEN GÖRÜR DE HALÂ MI AYILAMAZSIN DÜŞTÜĞÜN SARHOŞLUK BATAKLIĞINDAN

⚫KANDIRILMAKTAN APTAL YERİNE KONMAKTAN BIKMADIN MI.

🔴NEDEN BOYKOT'U TERCİH ETMEZSİN.

⚫HAFIZ AÇIK AÇIK KURDUĞU TEZGÂHINI SON VİDEOSUNDA İTİRAF EDİYOR.

🔴%13.8 VE 6.5 MİLYON OY ALMIŞ HDP NİN BAŞINA GELENLER HALÂ MI AKILLANDIRMAZ SENİ.

⚫HALÂ MI BU İTLERİN YAPACAĞI BASKIN VE ADALETSİZ SEÇİMDEN MEDET UMARSIN?

🔴NAZIM'IN "KABUĞUNDA MİDYE BENZETMESİNİ YAPTIĞİ ŞİİRDEKİ GİBİSİN KARDEŞİM" BEN SANA NE DEYİM.

BU YAZDIKLARIM Korçagin'E DE CEVAP OLSUN.
Açıklamam da net olduğumu düşünüyordum ama sanırım yeterince ifade edememişim kendimi.Ben seçimlerden medet ummuyorum İbo'cu üstüne basa basa söyledim.Benim için seçimler hiçbir zaman belirleyici ve önemsediğim bir faktör olmadı.Zaten son 7 haziran seçimiyle de seçimlerin artık bir masala döndüğünün farkındayım.Ama Hdp'nin baraj altı kalmasıyla Ak Terörün hiçbir ekstra katakulliye girmeden iktidarı yeniden devralması gibi bir durum var ortada.Altın tepsi de iktidarı yeniden teslim etmek değil mi bu?
Böyle bir durum sonrasında bir iki öf pöf birkaç cılız hareketlenme hariç bir gelecek görmüyorum.Ama aksi durumda akitlerin iktidarı ellerinde tutmak için yapacakları etki karşılığında büyük bir tepkiyi de getirebilir diyorum.İşte bize lazım olan şey o.İstediğim odur.Ancak bu şekilde gezinin de tecrübesiyle bu sefer başarılı olacağımız inancındayım.Bize sokağın öfkesi lazım.Kurtuluşumuz odur.Eğer bunu boykotla sağlayabileceğimizi düşünüyorsan tamam derim benim de boykotçu olmaktan yana bir problemim olmaz.Yazın da öyle bir hava var ki sanki ülkede yüzde %30-40 lık bir boykot taraftarı varmış da kampanyalarıyla seçimi teşhir ediyormuş,iktidarı başka yollardan ele geçirmeye ya da yok etmeye çalışıyorlarmış gibi.Soruyorum peki Kasım seçimlerin de ki boykotçular bu zamana kadar neler başardılar?Hangi olayın karşısında durabildiler?Neleri değiştirebildiler?Türkiye devrimci hareketlerinin onlarca yıldır ezbere yaptığı söylemler ve hareketleri kendisinin eriyip gitmesi haricin de neler kazandırdı?
Bize uyuz bir pilot yüzünden çakılan uçağın yönetimini almak için bir türbülans gerekli bunun gerçekleşmesini çok sınırlı boykot ne kadar sağlayabilir?Seçime katılmak ta kesin olarak sağlar demiyorum ama ufakta olsa bir şans olduğu kanaatindeyim.
Phantom isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Phantom Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 2 Kisi:
Alt 14.Haziran.2018, 16:37   #8

Korçagin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Korçagin
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 52104
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 75
27 Mesajına 45 Teşekkür Aldı

rte diyor ki seçmeni ''markaja alacağız'' (markaja almak: karşı tarafın futbolcusunu etkisiz hale getirmek), sandık başındaki müşahit koltuklarını kapmamız lazım diyor; diğer partilerden gelmeyen olursa atı alır üsküdarı geçeriz; istanbul'da iş daha başlamadan biter. (istanbulda milyonlarca oy var, sadece oraya yüklense %birkaçlık birşey çöpe atılsa sonuçlar değişir)

chp,hdp,ldp vesaire tüm muhalif partilerin 10 gün kala seferber olması gerekiyor, sandıkları korumak için kampanya başlatması gerekiyor, müşahit kampanyası. oy ve ötesi vb bir seferberlik ve seferberlikler şart oldu. yoksa deli gibi calarlar, zaten çalacaklar da en azından en aza indirmek ve etki etmeyecek hale getirmek lazım
ki bu partilerin milyonlarca üyesi var, her sandığa bi tane göndersen hunharca çalamaz.
Fakat Malcolm X'in dehası neydi? (...) Haydi, köklerimizi yeniden keşfedelim; Hayır! Deha X harfinde gizliydi. X, bizim köklerimiz yok, köklerimiz elimizden alındı demekti. Peki, bu durum, bizim, beyaz adamınkinden daha evrensel bir topluluk kurmamızı sağlayacak bir özgürlükse? Bu yaratıcılık, ortada olanı ve köklerinden kopartılmanın yol açtığı aile bağları ve göreneklerden yoksunluğun, travmanın yeni bir özgürlüğün yolunu açabileceğini görebilmektir. (Zizek)
Korçagin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.Haziran.2018, 17:03   #9

leman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
leman
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 38370
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 30
18 Mesajına 29 Teşekkür Aldı

Boykotçu arkadaşların gözden kaçırdığı birşey var oda sandığa giden sol sosyalist güçlerin büyük bir çoğunluğunun seçim ve sandıktan kurtuluş beklemedikleri. Lütfen tartışmayı meclis umudu ile aldatılan saf sosyalist arkadaşları ikna edelim basitliği ile kavramayayalim.
leman isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
leman Kullanicisina Bu Mesaji Için Teşekkür Edenler:
Alt 14.Haziran.2018, 18:10   #10

v-for-Raperîn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
v-for-Raperîn
Komün
Kullanıcı Profili
Üye No: 49566
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 245
497 Mesajına 934 Teşekkür Aldı

kediye karşı 2 karga

kediye karşı kargalar kedi ile iş birliği yaparmı?

vallahi de billahide yaparlarmış.

v-for-Raperîn isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.Haziran.2018, 02:28   #11

v-for-Raperîn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
v-for-Raperîn
Komün
Kullanıcı Profili
Üye No: 49566
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 245
497 Mesajına 934 Teşekkür Aldı

çok güzel
evet onlar için verecem
onlar savaşamaz da
v-for-Raperîn isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
v-for-Raperîn Kullanicisina Bu Mesaji Için Teşekkür Edenler:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Çark Dönecek Çekiç Vuracak Sosyalist İktidar Kurulacak!
Saat...