Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu  

Ana Sayfa Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu > "SF" DÜNYA AJANSI > AMERİKA > Kuzey Amerika

Sol Gazete

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi İsteyene vicdani servis ve Amerika
Cevaplar
0
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Görüntüleme
362
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 02.Ağustos.2015, 08:45   #1

Deniz Yoldaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Deniz Yoldaş
EDİTÖR
Kullanıcı Profili
Üye No: 47815
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 4,923
1,416 Mesajına 3,805 Teşekkür Aldı
Deniz Yoldaş - AİM üzeri Mesaj gönder
Standart İsteyene vicdani servis ve Amerika

İsteyene vicdani servis ve Amerika

Ahmet Kahraman

Şunların, Kürdistan, Komagene, Eti, İon, Fenike, Roma, Ermeni, Rum, Pontus kültürünün izleği bir Coğrafya’yı getirdikleri, hale bakın!..
Evrenin vicdanı adına utanç verici, insanı insan yapan değerler adına pisliğe bulanmışlık, ama gazeteler yazıyor; televizyon ekranlarında tartışılıyor.
Deniyor ki, AKP’nin, Kasım ayında yapılmasını planladığı seçimde, Türk halkının, MHP’de ref olmuş, orada toplanmış en alt tarafları olan ırkçıların desteğini yedekleyip, oylarıyla zaferi göğüslemek için, toplama kampları nizamı, yerden ve gökten bomba yağdırma ile Kürtlere topyekün savaş açtı.
İnsanlık adına utanç verici bu yakıştırma ile halkın bir kesimi, insan kanına susamış ilkel, etine acıkmışı yamyam gibi gösteriliyor.
Dünyanın başka yerinde olsa, böyle bir yakıştırma, niteleme kıyamet koparır, yer sarsılır, ortalık birbirine girer.
Ama ört ki ölem; burası TC. Sanki kan görmeye susamışlar diyarı. Irkçı tufan ki, insan kanı üzerinden seçim hesabı yapılıyor.
Kürtleri katletmek için, eski çağların ödül avcısı misali dört bir yana (en son Erzurum'da) segirttiği, ama kimseciğin ceza almadığı bir rejimde, katillik onurlanma, kişilik kazanma sayılıyor adeta!..
Hal böyle ise eli kanlıların mutluluk dağıtıcısı olarak görülmeleri normal…

BAŞKOMUTAN VE DÜDÜĞÜ

General Yaşar Büyükanıt, Saddam Hüseyin’in "savaşların tanrısı" olma özentisinden mi bilinmez, Kürtler karşısında hayali "deha"sını pazarlayıp, Türk'e propaganda zaferlerine koşarken, Kandil Dağını oturma odasındaki ekran gibi gördüğünü söylüyor, karargahı da her taarruzda katledilen gerilla sayısını, en az üç rakamla açıklıyordu. Sonra o rakamların hepsi yalan çıkıyor, ancak yüzü kızarmıyordu.
Türk ordusu, günümüzde, Potamyalı Recep Tayyip’in başkomutanlığında, MHP’den, AKP’ye oy aktarmak umuduyla, Kürtler üzerine hücum tazeliyor. Geride ölü, yaralı ve tahribata ilişkin hayali rakamlar bulutlanırken, atmasyonda Yaşar Büyükanıt rekoru kırılıyor. Kürtlerse yüzlerinde alaycı gülümseme ile nanik yapıyor…
AKP liberali, eski solcu Ali Bayramoğlu da, geçirdiği sarsıntıdan sonra, efendisinin uçağında, yeniden yer bulma umuduyla çıktığı yaranma koşusunda, zekası gözlerinden fışkıran Yalçın Akdoğan’ın açtığı çukurda, "ateşkesi Kürtler bozdu" diye debeleniyor.
Yalan yazıyordu. Çünkü, efendisinin "Kürt sorunu yoktur" ve ardından gelen "barış görüşmeleri mutabakatını tanımıyorum" hücum borusunu unutuyor, yok sanıyordu.
Oysa, yazısını yazdığı dakikalarda, kulak verseydi küçük efendisi Yalçın Akdoğan’ın, "Erdoğanımıza, seni başkan yapmayacağız dediler ve sonra seçim barajını aşıp dümenimizi bozular" sözleriyle savaş sebeplerini sıralayan sesini duyacaktı.

VE AMERİKA

TC’nin PKK’ye saldırısı üzerine, dünyanın dört bir yanından, kınamalı "Amerika, Kürtleri bir kere daha sattı" sesi yükseliyor.
Hayır, bu doğru değil. Satışın olması için, Kürtlerin sığıntı olarak kucağa koşması gerekiyor. Oysa böyle bir hal ve gidişat yok.
Amerika'nın tavır ve davranışlarında da vicdana yer yok, çıkar vardır. Bugüne kadar çıkarı, yani kazancı neyi gerektirdiyse onu yaptı, yapıyor.
Bu nedenle, despotlar, darbecilerle anıldı. Mazlum ve masumlara elini uzatması mucize olarak görüldü.
Açın, bakın Amerika, Asya, Avrupa ve Afrika tarihi, söylediklerimizin iz düşümüdür.
Onları çok iyi tanıyor mazlum ve masum Kürt halkı. Hep TC’nin yanındaydı. Kürt Özgürlük Hareketini, dünyaya terörist diye kabul ettiren, liderini yakalıp düşmanlarına teslim eden, savaşta karşı tarafa silah ve danışmanlık hizmeti veren onlardı.
Son zamanlarda, Ortadoğu düzleminde yolları kesişti. Kürt Hareketi yurdunu, halkının onurunu savunuyordu. Onlar ise petrol kazançlarının peşindeydi.
Onlar yanaşınca diyalog da kuruldu. Sonra, IŞİD’in kişiliğinde, dolaylı yoldan savaş halinde oldukları TC, "ben IŞİD’den boşandım, sana döndüm" deyince, Amerika kimi kucağına alıp nasıl kullanacağını bilen olarak, Kürt hareketiyle mesafeleşti.
Mesele bu.
Kürtler kendi yurtlarının taşı, toprağı kadar yerli. Bölge ise gelip geçenlerin konakladığı han…

Kürtlerin kimseyle ezeli dostluğu, sonsuza dek uzanan düşmanlığı da yok.

Son sözlerin en güçlü dayanaktır savaşan militana!

Sana söz yoldaş;
komünist onuru kirletmeyeceğiz,
yere düşürmediğin kızıl sancağı daha da yükselteceğiz,
TKP, senin uğruna yaşamını verdiğin partin kazanacaktır...
Deniz Yoldaş isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Deniz Yoldaş Kullanicisina Bu Mesaji Için Teşekkür Edenler:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Çark Dönecek Çekiç Vuracak Sosyalist İktidar Kurulacak!
Saat...