Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu  

Ana Sayfa Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu > DEVRİMCİ TEORİ > Kapitalizm ve Mekan

Sol Gazete

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi
Kentsel Dönüşüm ve Rüşvet
Cevaplar
0
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Görüntüleme
35
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 27.Ağustos.2018, 19:03   #1

Mazino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mazino
Kullanıcı Profili
Üye No: 55378
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 194
193 Mesajına 328 Teşekkür Aldı
Standart Kentsel Dönüşüm ve Rüşvet

Ben bu devletin neresini kurcalarsam hangi kurumuna gitsem istisnasız karşıma rüşvet ve usulsüzlük çıkıyor.

Yine yanıma 5 kişi geldi;

-Buyrun ne istiyorsunuz?
-Evimizi kentsel dönüşüme sokacağız. Yıkıp yenilerini yapacağız.
-İyi hoş yıkın yenilerini yapın. Sıkıntı nedir?

-Mevcut arsamız çok büyük. Mevcut durumda 5 kat ve bir katta 4 daire toplam 20 daire var. Müteahhitin biri geldi. Bir proje serdi önümüze; arsamızda 2 blok dikecek. her biri 10 kat. Ek olarak her daire başı 40bin tl vereceğiz. Tüm daire sakinlerini bir bloka verecek. Geriye kalan blokta tamamen müteahhitin olacak.

-Güzel kar vuruyormuş müteahhit. Peki sıkıntı ne, neden yanıma geldiniz?

-Nıççç olmadı yeğenim. Müteahhit büyük kar vuruyor. İnşaatı kendimiz bina sakinleri olarak yapacağız. O kar bize kalsın. Bu işin takibatını sen yap. Evrak ıvır zıvırlarını kazı iznini çıkart. Gerisini bize bırak. Helalinden sana 20bin tl de vereceğiz.

-İyi düşünmüşsünüz. Tabi ki o kar size kalsın. Ayrıca bedelli askerlik param da çıkmış oldu

Neyse gittim belediyeye. Arsanın bilgilerini verdim. Bi baktım ki evrakta 5 kat izni var. Mevcut kat adedini veriyor. Ortada 2 blok 40 daire yok. tek blok 20 daire izni var. Aldım evrağı daire sakinlerine gösterdim.

-40 daire izni yok mevcut haliyle yine 20 daire veriyorlar.
-Olur mu yav yeğenim. ahan da proje budur bak 40 daire projesi. git tekrar bir kurcala.

(Kurcaladım projeyi çizen uzaktan bir arkadaşmış)

-Ne ayaksın la sen? Resmiyette 20 daire izinli yere nasıl 40 daire çıkartıyorsun?

-Asıl sen ne ayaksın? Git belediyeye itiraz dilekçesi ver. Söyle ki; mevcutta 20 daire ama kentsel dönüşüme sokup yıkacağız. Masrafı karşılamak için ek kat ver bize.

-Yok öyle bişey. Mevut imar itiraz dilekçesi kolay değişmez. Resmi bir usulü var ama değişmesi anayasanın ilk maddesi gibi katıdır. Değişmesi zordur.

-Değişir, bal gibi de değişir. Hele sen o dilekçenin arasına 100bin tl rüşvet ekle. Bak sana nasıl 40 daire izni veriyorlar. O dilekçenin arasına 500bin tl koy gökdelen bile dikersin o arsaya.

================================
Velhasıl kelam. Televizyonda sağda solda Kentsel Dönüşüm diye bağırıyorlar ama arkasında kocaman rüşvetler dönüyor.
Mazino isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Çark Dönecek Çekiç Vuracak Sosyalist İktidar Kurulacak!
Saat...