Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu  

Ana Sayfa Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu > SİYASET > Politik Gündem

Politik Gündem Güncel Politik Konuların Okunup Tartışıldığı Bölüm

Sol Gazete

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi
Nurtepe Teksas'a döndü.
Cevaplar
1
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Görüntüleme
212
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 02.Eylül.2018, 22:41   #1

cemocan1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
cemocan1983
Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 55465
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 0
1 Mesajına 2 Teşekkür Aldı
Standart Nurtepe Teksas'a döndü.

Merhabalar. Foruma az önce üye oldum. Bir arkadaş konuyu buraya yazabileceğimi söyledi.
Ben Nurtepe'de yaşayan demokrat-sol görüşlü bir kişiyim. Herhangi bir grup, parti ya da fraksiyona üye değilim. 7 yıldır burada oturuyorum ve taşınırken tartışmasız İstanbul'un en iyi mahallesi diyordum ta ki 3-4 sene öncesine kadar. Son 4 yıldır mahallede devrimci grupların husumetleri ideolojik sebeplerden çok mahallede oynanan ve yuvalar yıkan iddia paraları sebebiyle yoğunlaştı. Başlangıçta ideolojik ayrışmalar sandık. Şiddete dönüşmediği sürece de ideolojik ayrışma ve tartışmaları mahallenin gelişmişliği olarak görüyorduk. Özellikle 2 yıldır mahalle çok değişti. Mahallede hakim olan yapının temsilcileri binaların arasında kalan otopark alanının kamu malı olduğu için dubalarla kapatılamayacağına kadar bile karışırken, bilmemelerine imkân olmayan iddia oyunlarının mahalleyi ne hale getirdiğini önemsemediler. Bununla da kalmayıp iddia oynatan mahalle baronlarına korumalık yaptılar...

Konuyu uzatmak istemiyorum. Eğer Nurtepe'de etkin olan yahut etkin olan grupları tanıyan birileri burada bu mesajı okuyorsa, Nurtepe Teksas'a döndü bunu bilsin. Kimse devrimcilerin dergilerini almıyor, hoş zaten doğru dürüst dergi dağıtan da kalmadı. Birçok kişi evini satıp mahalleyi terk etmek istiyor. Gözümüzün önünde bir mahalle yok oluyor. Herkese saygılar.
cemocan1983 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
cemocan1983 Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 2 Kisi:
Alt 06.Eylül.2018, 12:51   #2

komüniter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
komüniter
Kullanıcı Profili
Üye No: 52947
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 649
351 Mesajına 614 Teşekkür Aldı
Arkadaşlarla "10 yıl sonra Nurtepe diye bir 'solcu mahallesi' kalmayacak" şeklinde konuştuğumuzda sene 2014'tü. Geçen sürede gidişat değişmemiş bu konudan anlaşıldığı kadarıyla.

Nurtepe'den geçecek metro dolayısıyla mahalledeki evler değerlendi. Yıllardır orada yaşayan pek çok kişi taşınıp gitti, evler müteahhite verildi, yapılan yeni binalara ise yoğun olarak 'sağcı' tipler yerleşiyor.

Çözüm sürecinin sona ermesinden sonra giderek artan bir baskı oluştu ve bu sebepten çok fazla mücadeleden kopan oldu, bunun yanında halkın geneli de soldan uzak durmaya, "aman başımız belaya girmesin" düşüncesiyle yaklaşmaya başladı.

Mahalle mafyatik tipler, çeteler, torbacılar tarafından işgal edilirken orada aktif örgütlerin hiçbiri müdahalede bulaunmadı. Farklı yerlerde kentsel dönüşüme karşı mücadele edenler orada göz yumdu hatta alttan alttan destekledi.

Bu saatten sonra da düzelme olacağını düşünmüyorum. Sizin de bu yönde beklentiniz olmasın.

Konuyu Toplam 2 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)

Seçenekler
Stil

Çark Dönecek Çekiç Vuracak Sosyalist İktidar Kurulacak!
Saat...