Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu  

Ana Sayfa Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu > SOSYALİZM OKULU > Sosyalizm Nedir > Devrimci Kişilik ve Devrimci Eğitim

Sol Gazete

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi Neden Farklı Fikirlere Tahammülünüz Yok?
Cevaplar
16
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Görüntüleme
739
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 19.Mart.2018, 22:02   #1

SadeceBirAlevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SadeceBirAlevi
Üyeliği durduruldu
Kullanıcı Profili
Üye No: 55403
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 0
0 Mesajına 0 Teşekkür Aldı
Standart Neden Farklı Fikirlere Tahammülünüz Yok?

Merhaba. Ben bir Zaza Alevisiyim. Dersimliyim. Hümanistim. Kemalist ve Sosyalistim. Kürtleri de, Arapları da, Alman veya İrlandalıları da seviyorum. Yaradılanı seviyorum Yaradan'dan ötürü anlayacağınız. Sadece bir Aleviyim, başka bir şey değil.

Siteyi, Yüce Önder'in fotoğraflarına bakarken keşfettim -"Yüce Önder" diyorum, anladığım kadarıyla O'nun mübarek ismi burada sansüre uğratılıyor-. Bir süre üye olmadım, fakat tartışmaları incelemek için yeterli zamanım oldu. İncelediğim vakit burada tek ırk, tek fikir ve tek bakış açısının hakim olduğunu; "Bizim gibi düşünmüyorsan, konuşma hakkın yok." zihniyetiyle hareket eden üyelerin bulunduğunu fark ettim. Bilmiyorum, yanlışım varsa düzeltiniz.

Sitede fark ettiğim başka bir husussa, "AKP-HDP olarak Yavuz Selim-İdrisli Bitlis ittifakını güncelleyelim." çağrıları yapan A. Öcalan'ın adeta bir ilahmışçasına yüceltildiğine şahit oldum. Hemen herkes, Alevi-Türkmen soykırımcısı Palulu Cemşid Paşa'nın torunu kansever Demirtaş'ı destekliyormuş meğer.

Soruyorum, biz Aleviler size ne yaptık? Ne zararımız dokundu size? Neden 40.000 Türk, Kürt İdris ve paralı Kürtleriyle; Yavuz tarafından verilen emirle soykırıma uğratıldı? Neden A. Öcalan bu soykırımın güncellenmesi gerektiğini bildirdi? Bizleri, Türk ve Alevileri soykırıma uğratan dedenin torunu Demirtaş'ı desteklemeyen herkesi düşman biliyorsunuz?

Size göre Amerika'yı ve Emperyalizm'i desteklememek suç mu?
SadeceBirAlevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Çark Dönecek Çekiç Vuracak Sosyalist İktidar Kurulacak!
Saat...