Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu  

Ana Sayfa Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu > SİYASET > Goebbels Köşesi

Goebbels Köşesi "Burjuva Medyanın Dezenformasyon Haberlerini Burada Paylaşalım"

Sol Gazete

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi
FOX TV
Cevaplar
5
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Görüntüleme
168
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 02.Temmuz.2018, 23:22   #1

Mazino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mazino
Kullanıcı Profili
Üye No: 55378
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 185
179 Mesajına 314 Teşekkür Aldı
Standart FOX TV

Son 3-4 yılda tarih kitaplarında bile yer alacak kadar mükemmel bir manipülasyon örneğine imza attılar. Maalesef ben de manipüle edilmiş kitlelerden biriydim o seçim gecesi (bir süreliğine)

AKP 15 Temmuz Sivil Darbesinden sonra başta Özgürlük Hareketi basını olmak üzere çoğu muhalif basına darbe yaptı. Nedense FOX TV'ye pek ilişilmedi. Bu arkadaşlar 15 Temmuzdan bu yana sağlam bir muhalif duruş sergilediler. Hatta bir ara haberlerinde PKK'ye bile teşekkür ettiler. 24 Haziran Seçimlerine kadar tek muhalif kanal durumuna düştüler(pozisyonuna getirildiler) 24 Haziran gecesi halkın en az %60ı bu kanaldan seçimi takip ettiler. İzleyenlerin büyük çoğunluğu seçim yorumcuları arasında muhalif isimler var sanıyordu. O gece 2 kişi sağlam AKP'li imiş farkında değildim. Özellikle Mustafa Şen'i ilk defa o gece tanıdım. Meğerse adam geçmiş tarihte RTE'nin danışmanlarından biriymiş.

Kanal başında eni sonunda "Ne oluyor yav" demem saat gece 12'yi buldu.Kim bu laf salatası yapan Mustafa Şen diye araştırdığımda artık durumu anladım. Adamlar çok güzel hileli seçimi manipüle yollu kabul ettirdi, saraylarına döndüler.
Mazino isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mazino Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 2 Kisi:
Alt 03.Temmuz.2018, 11:59   #2

İ.Seçil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İ.Seçil
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 35150
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 258
500 Mesajına 832 Teşekkür Aldı

Bu ülkeyi bu devleti hiç tanımayanlar, Seçimlerden umutlandı bu umut gerçekleşmediğinde suçlu arar duruma geldi. FOX tv maniplasyon etmiş CHP aldatmış bu gibi umutlar ancak 3 liralık Milli Piyango bileti alıp milyoner olacağını hayal etmek gibi bir şeydir.

Bilete para çıkmadığında da ya biletçi suçlu ya kader suçlu olacaktır.

Türkiyede düzen değişiyor hatta dünyada düzen değişiyor bundan böyle demokratik seçenekler yoktur kimse düzenden daha fazla pay alacağı umuduna kapılmasın.
Kapitalizm normal şartlarında yol alamıyor demokrasi artık kapitalizm için fazlalık Bir seçim sonrası Erdoğan gidebilir ama Erdoğan ın kurduğu sistem gitmez.

Bence CHP .HDP veya her hangi bir partiden umut aranmasın Bitti kapitalizm kendi işlerliğinde kölecilik düzenine doğru yol almakta.

Daha büyük düşünmenin zamanı gelmiştir.
İ.Seçil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.Temmuz.2018, 15:27   #3

Apé Che - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Apé Che
İŞÇİ...
Kullanıcı Profili
Üye No: 4
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 6,345
2,070 Mesajına 5,890 Teşekkür Aldı

"Daha büyük düşünmenin zamanı gelmiştir." "İ.Seçil"

Büyük düşünmek?

TARİHTE ZORUN ROLÜNÜ EN DOĞRU OLARAK KAVRAYARAK DEVRİMCİ ŞİDDETİ PROLETARYANIN HİZMETİNE ÖRGÜTLÜ OLARAK VERENLERİZ.

Bu büyük devrimci komünistin çalışma biçimini zamanımızın sınıflar mücadelesine en uygun ve en doğru cevabı olarak kabul ettiğimiz için BİLİMSEL SOSYALİZMin kurucuları tarafından da tastik edildiği için

Bizler
BLANQUİST Devrimci Komünistleriz !

Apé Che isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.Temmuz.2018, 18:36   #4

İ.Seçil
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Büyük düşünmek?

Büyük düşünmek daha büyük hayal kurmak .
İçinde yaşadığımız dünyayı ve ayaklarımızı bastığımız kara parçasını anlamak .

İnsanların, nasıl geleceklerini harcadığını anlamak. Eğitimin, eğitim kurumlarının, bir iktidar biçimini ve sermaye birikimindeki rolünü görmek.
İnsanın nasıl telef olduğunu yaşadığı var sayılan dünyada sürekli sarhoş gibi gezdiğini beyinsel faliyetlerinin nasıl boşaltıldığını görmek.

Kapitalizm (modernizm)yabancılaşmanın en üst zirvesi ise Post Modernizm ne oluyor onu anlamaya çalışmak.

Bizim önümüze konulan seçimde dahil bütün seçeneklerin bir başkasının yönetim modelleri olduğunu ve bizi bu oyunda satranç ta sadece piyon (rol model) olarak yerlerine yerleştirildiğini bilmek.
Biz bu oyunun küçük bir parçası olduğunu bize de bu rolumuzu unutturup aslı unsur gibi gösterildiğini yapılandırılmış olduğunu bize afyon yutturmadan uyuşturulduğumuzu bilincine varmak.

Bizi bir taraf yaparak karşı tarafa küfür ettirmeyi becerenlerin de kalitesiz olduğunu görmememizi sağlayanların gücü göstermeyen adına düzen denilen şeyleri düşünmek.Büyük düşünmek.

elimde D.Harvey Postmodernliğin durumu adlı bir kitap var.
Modern likle Postmodernlik arasında bir kıyaslama yapmış bir kaç cümleyi *******.

Modern. ** PostModern
amaç ** oyun
tasarım ** rastlantı
hıyarşi ** anarşi
hakimiyet ** tükenme
gibi kelimelerin anlamı konusunda aslında anlamsızlığını anlatan bir çok fark.
İşte böyle bir dünyanın coğrafyasının bir parçasındayız ve bir seçim yapılıyor kazananın seçim başlamadan belli oluğu bizi de sonucu belli olan yarışa dahil etmek için bir kaç fark koyarak katılımcı yapmaları.
Bu yarışın sonunda katılımcı olarak bizlerde suçlu aramak kaygısına düşmemiz yine bu yarışı düzenleyenlerin yani oyun kurucularının ikinci taktiği olduğunu hiç gizlemeden anlatmalarına rahmen bunu bizim anlamamamız da büyük düşünemediğimizin göstergesidir.
Alt 03.Temmuz.2018, 18:45   #5

Mazino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mazino
Kullanıcı Profili
Üye No: 55378
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 185
179 Mesajına 314 Teşekkür Aldı

Hayal kırıklığına uğradım. Büyük düşünmek derken Stalin Dîgot Sîleh û Sîleh diyeceksin sandım. Ben sana başka başlıkta birazdan Türkiye Devleti Profili diye bir devlet profili çıkartacağım. Bakalım bu devlette Harvey Postmoderliği para edecek mi?

al açtım:
https://www.sosyalistforum3.net/show...501#post385501
Mazino isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mazino Kullanicisina Bu Mesaji Için Teşekkür Edenler:
Alt 04.Temmuz.2018, 00:30   #6

İ.Seçil
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Sn Mazino.

İşte yazdığın sebeplerden dolayı devlet ve devlet benzeri yapıların etrafında dolanmamak gerekiyor.

Tarih sadece devletler tarihi değil, devletlere karşı çıkma yöntemi ve felsefesi de var bu tarihin içinde.

Kim hatırlar Hallaç ı Mansur un kellesini alan halifenin ismini ama her kes Hallaç ı hatırlar.İşte bunun gibi örnekte çok tarihte.

Ayrıca D.Harvey in anlatımlarında devlet insanların üstünde fazladan yük olduğu da anlatılmakta.

Konuyu Toplam 2 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)

Seçenekler
Stil

Çark Dönecek Çekiç Vuracak Sosyalist İktidar Kurulacak!
Saat...