Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu  

Ana Sayfa Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu > SİYASET > Devrimci Gençlik Örgütleri > İDG

İDG İlerici Devrimci Gençlik örgütü hakkında bilgi, makale paylaşımı ve propaganda alanı.

Sol Gazete

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi İDG'Yİ İŞÇİ, ÖĞRENCİ, KÖYLÜ GENÇLİK YIĞINLARINA DUYURALIM!
Cevaplar
8
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Görüntüleme
1447
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 01.Kasım.2013, 20:54   #1

Deniz Yoldaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Deniz Yoldaş
EDİTÖR
Kullanıcı Profili
Üye No: 47815
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 4,923
1,416 Mesajına 3,805 Teşekkür Aldı
Deniz Yoldaş - AİM üzeri Mesaj gönder
Standart İDG'Yİ İŞÇİ, ÖĞRENCİ, KÖYLÜ GENÇLİK YIĞINLARINA DUYURALIM!

Leninci, Bilenci, Konsomol İDG'yi İşçi, Öğrenci, Köylü Gençlik Yığınlarına Duyuralım!

Devrimci sınıf hareketinin en yakıcı sorunlarından biri de gençliğin dinamizminin işçi sınıfının savaş yoluyla bir sinerji oluşturabilme sorunudur.

Gençliğin devrimci dinamizmini devrimci sınıf mücadelesine kazanmak, işçi sınıfının savaş yolunda yürüyen ilerici,devrimci işçilerin en önemli ve ertelenemez görevlerindendir.
Çünkü gençliğin devrimci enerjisini kazanamayan bir sınıf/sınıf hareketi ilerleyemez...

''Gençliği kazanan geleceği kazanır!'' der işçi sınıfının ölümsüz önderi Lenin.Kuşkusuz, geleceği kazanmak gençliği kazanmaktan geçiyorsa,gençliği kazanmak ta geleceği kazanmanın önkoşuludur.

Sınıf-dışı,küçükburjuva,sol sapkın çevrelerin,kendisini sınıfın/kitlelerin yerine koyan ve sınıf/kitleler adına, sınıfa/kitlelere rağmen yürüttükleri mücadelenin, eylem ve örgüt anlayışının karşısına konacak tek alternatif, işçi sınıfının devrimci partisinin kitle çizgisi ve yığınlar içerisindeki sınıf/kitle çalışmasıdır.

İlerici Devrimci Gençlik İDG'nin gençlik yığınlarının alternatif kitlesel komünist örgütü olabilmesi, kitle çalışmasında göstereceği yeteneğe ve kitlelerle kuracağı canlı ve doğrudan ilişkilere bağlıdır.

Bunu başarabilmek içinde gençliğin bulunduğu üretim ve eğitim alanlarında ve gençlik mücadelesinin gelişmesine elverişli diğer alanlarda, kısaca gençliğin yaşam alanlarının içinde olmak ve onların ekonomik, akademik, demokratik taleplerini,özlem ve istençlerini kararlıca savunmak gerekir.

İlerici Devrimci Gençlik İDG,gençlik yığınlarının akademik ve ekonomik her tür talebini kendi talebi haline getirmeli, bunların siyasal mücadeleyle olan bağlarını gençlik kitlelerine göstermeli,kitlesel bir gençlik hareketinin yaratılması için bütün güç ve enerjisini bu yönde seferber etmelidir.
80 sonrası de-politize edilmiş gençlik yığınları karamsarlık kaynağı olmamalıdır.

İDG'nin öncülü İGD'nin işçi ve öğrenci gençlik yığınları içerisine kök salan,gençliğin akademik/demokratik/ekonomik talep ve özlemlerinde karşılığını bulan mücadele ve örgüt biçimi,kazandığı sperler,yengiler,başarılar İlerici Devrimci Gençliğin hem politik moral kaynağı ve hem de gençlik içinde çalışırken öğrenecekleri koca bir hazine niteliğindedir.

Kökleri 80 öncesinin en yığınsal gençlik ögütü İGD'de olan İDG'yi, gençlik içinde kararlı,bilinçli,inatçı,sabırlı bir propoganda ve ajitasyon çalışması ve örgütlenme seferberliği ile güçlendirmek her milliyetten yurtsever,ilerici,devrimci gençliğin görevidir...

Ne diyordu Lenin yoldaşımız?
''Gençlik, öğrenci gençlik, köylü gençlik ve özellikle işçi gençlik savaşımın sonucunu belirleyecektir…''

Öyleyse işçi sınıfımızın politik öncüsü Türkiye Komünist Partisi'ne bağlı Leninci,Bilenci Komsomol İlerici Devrimci Gençlik'i (İDG)'yi, işçi,öğrenci,köylü gençlik yığınlarına duyuralım,onlarla bağlayalım!

Son sözlerin en güçlü dayanaktır savaşan militana!

Sana söz yoldaş;
komünist onuru kirletmeyeceğiz,
yere düşürmediğin kızıl sancağı daha da yükselteceğiz,
TKP, senin uğruna yaşamını verdiğin partin kazanacaktır...
Deniz Yoldaş isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.Kasım.2013, 01:10   #2

Akseymen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Akseymen
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 42196
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 10,048
1,690 Mesajına 4,230 Teşekkür Aldı

Türkiye Komünist Partisi yürüyor dimdik pırıl pırıl ! Nazım yoldaşımızın dediği gibi, '' TKP, dünümüz,bugünümüz,yarınımızdır ! '' '' Aklımız,yüreğimiz ve YUMRUĞUMUZDUR ! '' TKP, İŞÇİ SINIFIMIZIN, İLERİCİ,DEVRİMCİ GENÇLİĞİN,KADINLARIN,AYDINLARIN, EZİLEN HALKLARIMIZIN İÇİNDE YAŞIYOR, SAVAŞIYOR !

Akseymen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.Kasım.2013, 02:39   #3

ashqiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
ashqiya
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 21841
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 19
16 Mesajına 51 Teşekkür Aldı

arkadaşlar cehaletimi bağışlayın ama bu tkp 1920 nin propagandasımı yoksa geçmişte ki savaş yolu dergisi ayrı bir örgütlenmeyemi girdi. ben savaş yolunu tkp1920 ye katıldı diye biliyodum. aydınlatırsanız sevinirim...
saygılar
ashqiya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.Kasım.2013, 02:52   #4

Kazcynski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kazcynski
Emekçi
Kullanıcı Profili
Üye No: 7057
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 982
832 Mesajına 1,969 Teşekkür Aldı

Çok uzun olan başlık kısaltıldı. Eski başlık, iç başlık olarak düzeltilerek eklendi.

Kazcynski isimli Üye şuanda  online konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.Kasım.2013, 03:05   #5

dursun.baran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
dursun.baran
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 29862
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 4,294,967,293
0 Mesajına 0 Teşekkür Aldı

1980 öncesindeki İGD komsomol yapılanmasımıydı?
Yoksa TKP üyesi kimi gençler İGD içinde görevli olarakmı çalışırlardı?
dursun.baran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.Kasım.2013, 13:36   #6

Deniz Yoldaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Deniz Yoldaş
EDİTÖR
Kullanıcı Profili
Üye No: 47815
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 4,923
1,416 Mesajına 3,805 Teşekkür Aldı
Deniz Yoldaş - AİM üzeri Mesaj gönder

Dursun arkadaş, sorduğun sorunun cevabını sen de ben de biliyoruz. İGD'nin ne olduğunu,İGD'nin neden artık İDG ismine evrildiğini sen de ben de biliyoruz.
Cevabını bildiğin bir soruyu sormanın tek açıklaması İDG üzerinden yeni bir polemik konusu yaratmak...
Seninle,sizinle, (Ürün çevresindeki yoldaşlarla) burada veya başka açık platformlarda polemik yanlısı değilim. Size yönelik eleştirilerimizi siz ve bilmesi gerekenler biliyor zaten.
Sip'lilerin saldırıları hoş gele sefa gele. Ama bari siz saldırmayın!

Son sözlerin en güçlü dayanaktır savaşan militana!

Sana söz yoldaş;
komünist onuru kirletmeyeceğiz,
yere düşürmediğin kızıl sancağı daha da yükselteceğiz,
TKP, senin uğruna yaşamını verdiğin partin kazanacaktır...
Deniz Yoldaş isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 02.Kasım.2013, 16:52   #7

Akseymen
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Alıntı:
ashqiya Nickli Üyeden Alıntı
arkadaşlar cehaletimi bağışlayın ama bu tkp 1920 nin propagandasımı yoksa geçmişte ki savaş yolu dergisi ayrı bir örgütlenmeyemi girdi. ben savaş yolunu tkp1920 ye katıldı diye biliyodum. aydınlatırsanız sevinirim...
saygılar
TKP online.org dan tüm bilgileri alabilirsin.Selamlar.
Alt 02.Kasım.2013, 16:54   #8

Akseymen
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Alt 02.Kasım.2013, 17:11   #9

Akseymen
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

İŞÇİ SINIFININ PARTİSİ OLMAK

İşçi sınıfının partisi olabilmek için bu sınıfın ideolojisini, devrimci teorisini, yani Marksizm-Leninizm'i benimsemiş, partinin program ve tüzüğünün bu temellere oturtulmuş olması zorunluktur.

Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik, politik, sosyal aşamanın bu ilkeler ışığında değerlendirilmesi ve devrimin sosyalizme açılan değişik amaçlarının da yine bu ilkelere göre gösterilmesi, işçi sınıfının bu ilkelerle örgütlenmeye yönelik bir tutumda olması gerekir.

Burjuvazinin değişik kolları arasındaki çatışmaları bilimsel sosyalizme göre değerlendirmesi ve bazı genel amaçlar etrafında onlarla diyaloglar,bağlaşılıklar kurmanın yollarını araması gerekir.

Her ülkede olduğu gibi Türkiye'de de işçi sınıfının partisi olmak isteyenler,bu işe özenenler çoktur.

İşçi sınıfının partisi görünmek çabasında olan, Marksist-Leninist olmayan küçük burjuva sosyalistlerinden burjuva partilerine kadar işçi sınıfının dışında hatta karşısında olan akımlar hep vardır.
Peki neden? Çünkü burjuvazi, işçi sınıfına karşı stratejisi gereği sınıf savaşının yerine sınıf barışını koymak, işçi sınıfını kapitalizmle bütünleştirmek istemektedir. Küçük burjuva sosyalizmine,değişik burjuva akımlarına yeşil ışık tutmasının da nedeni budur.

Orak-Çekiç-Kızıl Yıldız amblemli,Mustafa Suphilerin partisi TKP, Türkiye İşçi Sınıfı'nın öz be öz partisidir.

Partimiz TKP ilerliyor! O, bugün esir,yarın her şeydir!
Akseymen Kullanicisina Bu Mesaji Için Teşekkür Edenler:

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Çark Dönecek Çekiç Vuracak Sosyalist İktidar Kurulacak!
Saat...