Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu  

Ana Sayfa Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu > SİYASET > Devrimci Gençlik Örgütleri > İDG

İDG İlerici Devrimci Gençlik örgütü hakkında bilgi, makale paylaşımı ve propaganda alanı.

Sol Gazete

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi ''Yolumuz İşçi Sınıfının Savaş Yoludur'' Belgisiyle 1 Mayıs'a...
Cevaplar
1
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Görüntüleme
1014
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 14.Nisan.2014, 02:18   #1

Deniz Yoldaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Deniz Yoldaş
EDİTÖR
Kullanıcı Profili
Üye No: 47815
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 4,923
1,416 Mesajına 3,805 Teşekkür Aldı
Deniz Yoldaş - AİM üzeri Mesaj gönder
Standart ''Yolumuz İşçi Sınıfının Savaş Yoludur'' Belgisiyle 1 Mayıs'a...

İşçi sınıfımız,burjuvazinin gerici-faşist klikleri arasında gittikçe şiddeti artan ve at izinin it izine karıştığı bir it dalaşının curcunasında proletaryanın uluslararası birlik,mücadele ve dayanışma gününü karşılayacak...

İşçi sınıfını malum it dalaşında saf tutmaya çağıran sınıf işbirlikçiliğine inat bu gerici-faşist karakterli klikler arasındaki çelişkiyi derinleştirecek ve üçüncü
bir cepheyi örecek devrimci bağlaşıklıkları güçlendirmek en güncel görevlerimiz arasındadır.

2014 1 Mayıs'ını tarihsel anlam ve öneminden koparmadan bu öznel görevin sorumluluğuyla karşılamalıyız.

Burjuvazinin gerici-faşist klikleri arasındaki it dalaşının kapitalist ekonomide yaratacağı
ve bugünden kendini hissettiren krizin faturasını işçilerin,emekçilerin,yoksul halkın sırtına yıkacağından hiç kuşkumuz yok.

Zira kapitalist/emperyalist sömürünün şaşmaz yasasıdır...

Tabir yerindeyse ''Filler tepişecek,çimenler ezilecektir!'' bir kez daha...

Yaşadığımız topraklar için 2014 1 Mayıs'ının bir diğer anlamı da 2013 Haziran kalkışmasından sonraki ilk 1 Mayıs olması.

Haziran'da yakalanan ayaklanma ruhu tam sönümlenmiş diye düşünülürken Berkin Elvan kardeşimizin şehadetiyle yeniden hissettirdi kendini.

Bu umut veren kalkışmaların bu kadar çabuk sönümlenmiş olmasında devrimci işçi sınıfı hareketinin yeterli nitelik ve niceliğe erişememesinin ve sürekli işaret ettiğimiz Türkiye İşçi Sınıfı Hareketi ve Kürdistan Özgürlük ve Demokrasi hareketinin birleşik devrimci cephesinin yaratılamamış olmasının payı çok büyük elbette.

Haziran'da bütün eller şartele gitmeli,yaşam durdurulmalıydı...

Ve Kürt Ulusu üzerindeki ulusal ezgiye son verilmesi ayaklanmış yığınların talepleri arasında olmalıydı.

Ne ki Greif işçilerinin uzun menzilli işgal ve direnişi ve Newroz'da Kürt Ulusu ile kurulan bağlaşıklık umutları bir nebze de olsa arttırdı.

Yine de köz bütünüyle küllenmiş değil. Kıvılcım duruyor bir yerlerde...
İşte bu hayaletin,bu kıvılcımın Taksim'e akacak yığınların arasında dolaşacağını ve burjuvazinin bu hayalet korkusuyla tir tir titrediğini,yığınlar üzerinde yeni bir faşist terörü sınayacağını kestirmek zor değil.

2014 1 Mayıs'ına Akp'nin yerel yönetim seçimlerinde ve sonrasında yaptığı ''burjuva demokratik'' sahtekarlıklara tepkinin de damga vuracağını,yolsuzluğa,rüşvete,çürümüşlüğe dibine kadar batan bu hükümetin ''Burjuva'' anlamda bile meşruiyetinin kalmadığının haykırılacağını görmekte zorlanmıyoruz.

''Yolumuz işçi sınıfının SAVAŞ YOLU'dur!'' belgisini uslarına kazımış,Mustafa Suphi'nin Leninci,Bilenci torunları,Bilen Yoldaş'ın ilerici,devrimci oğulları ve kızları,Türkiye İşçi Sınıfı'nın öncü-avangart kolu TKP'nin gözbebeği İlerici Devrimci Gençler proletaryanın ölümsüz öğretmeni Lenin'in işaret ettiği gibi en geniş anlamıyla emekçi yığınlarla ve başta İşçi Sınıfı'yla ama işçi olmayan emekçi yığınlarla da bağlar kurma yeteneği, onlara yaklaşma ve onların içinde erime yeteneğini sergileyerek işliklerden,dersliklerden çıkıp yolsuzluğa,yoksulluğa,geleceksizliğe,paralı ve anti-demokratik burjuva eğitime,Kürt Ulusu üzerindeki ulusal ezgiye,kölece,sigortasız-güvencesiz-sendikasız çalışmaya,taşeronlaştırmaya,özelleştirmeye,yeraltı ve yerüstü kaynaklarının emperyalizm ve işbirlikçi tekellerce hortumlanmasına,kadın üzerindeki cinsiyetçi ezgiye karşı sömürüsüz,savaşsız,eşit,özgür ve kardeşçe bir yaşam ve Haziran ruhunu yeniden diriltmek için burjuvaziye ve tüm sömürüye nasırlı ellerin ineceği o gün bağlandıkları sendikalar ve yığın örgütleriyle, belgilerini haykırmak için 1 Mayıs alanlarına akacaklardır.

Lenin Yoldaş'ın dediği gibi,okyanusta birer damla gibiyiz ve savaşımın sonucunu belirleyecek olan ögrenci,köylü ve işçi gençleriz.

''Yolumuz işçi sınıfının SAVAŞ YOLU'dur!'' belgisini ve diğer belgilerimizi yığınlara taşımak için haydi 1Mayıs'a!

*İlerici Devrimci Gençliğin Yolu İşçi Sınıfının Savaş Yolu'dur!

*Kürt Ulusu Üzerindeki Ulusal Ezgiye Son!

*Eşitlik,Kardeşlik,Kürt Ulusu'na Özgürlük!

*Yaşasın Greif Direnişi!

*Yolumuz, Greif İşçisinin Yoludur!

*Yalana,Talana,Ranta,Rüşvete,Soyguna,Yağmaya dur de!

*Yaşasın 1 Mayıs,Biji Yek Gulan!

*Yeni HAZİRAN'ı 1 Mayıs'ta Yaratacağız!

*Sigortasız,Güvencesiz,Sendikasız Çalıştırmaya,Özelleştirmelere,Taşeronlaştırmalara Son!

*Yaşasın İşçilerin Birliği ve Halklarımızın Kardeşliği!

Son sözlerin en güçlü dayanaktır savaşan militana!

Sana söz yoldaş;
komünist onuru kirletmeyeceğiz,
yere düşürmediğin kızıl sancağı daha da yükselteceğiz,
TKP, senin uğruna yaşamını verdiğin partin kazanacaktır...
Deniz Yoldaş isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.Nisan.2014, 03:32   #2

Deniz Yoldaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Deniz Yoldaş
EDİTÖR
Kullanıcı Profili
Üye No: 47815
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 4,923
1,416 Mesajına 3,805 Teşekkür Aldı
Deniz Yoldaş - AİM üzeri Mesaj gönder

[FV]1410919635840880[/FV]

Son sözlerin en güçlü dayanaktır savaşan militana!

Sana söz yoldaş;
komünist onuru kirletmeyeceğiz,
yere düşürmediğin kızıl sancağı daha da yükselteceğiz,
TKP, senin uğruna yaşamını verdiğin partin kazanacaktır...
Deniz Yoldaş isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Çark Dönecek Çekiç Vuracak Sosyalist İktidar Kurulacak!
Saat...