Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu  

Ana Sayfa Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu > SİYASET > Güncel Haberler > Burjuva Basını

Burjuva Basını Bu bölümde Burjuva basınının Sosyalistler hakkındaki güncel yazıları görübilir

Sol Gazete

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi Erdoğan Bayraktar'ın NTV'de yapmış olduğu açıklama
Cevaplar
5
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Görüntüleme
969
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 25.Aralık.2013, 18:52   #1

DevrimEkim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
DevrimEkim
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 47034
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 0
2 Mesajına 2 Teşekkür Aldı
Standart Erdoğan Bayraktar'ın NTV'de yapmış olduğu açıklama

DevrimEkim Kullanicisina Bu Mesaji Için Teşekkür Edenler:
Alt 25.Aralık.2013, 18:56   #2

Mavi adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Mavi adam
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 46669
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 57
37 Mesajına 129 Teşekkür Aldı

bu sözlerin anlamı ''ulan hepiniz oradaydınız'' dır .:d
Mavi adam isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mavi adam Kullanicisina Bu Mesaji Için Teşekkür Edenler:
Alt 25.Aralık.2013, 23:18   #3

Siniori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Siniori
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 47455
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 272
178 Mesajına 290 Teşekkür Aldı

İstifa ettin diye kurtulmadın daha, TOKİ Başkanı iken yapılan derme çatma, üflesen yıkılacak evlerin, Boğaziçi A.Ş'nin, hemşo Ağaoğlu'na yaptığın kıyakları unuttuk sanma hemşehrim. Hepsinin hesabını soracağız merak etme.
Siniori isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Siniori Kullanicisina Bu Mesaji Için Teşekkür Edenler:
Alt 26.Aralık.2013, 01:28   #4

İ.Seçil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
İ.Seçil
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 35150
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 257
494 Mesajına 826 Teşekkür Aldı

İŞTE OLAY AÇIKLAMA internet haber 25-12-2013
*''Ben müsaadenizle basın açıklaması şeklinde çok kısa ifadelerde bulunmak istiyorum.

*17 Aralık tarihinde yapılan operasyon dosyasında şahsımı rencide edecek veya izah edemeyeceğim hiçbir husus yok.

*Ancak Sayın Başbakan'ın istediği Bakanla çalışmak veya istediği bakanı görevden almak en tabi hakkıdır ve yetkisidir.
*Fakat rüşvet ve yolsuzluk ifadelerinin bulunduğu bir operasyon sebebiyle istifa ediniz ve beni rahatlatacak deklarasyonu yayınlayınız şeklinde tarafıma baskı yapılmasını kabul etmiyorum.
*Etmiyorum çünkü, soruşturma dosyasında var olan ve onaylanan imar planlarının büyük bir bölümü Sayın Başbakan'ın onayıyla yapıldı.

*Bu minval üzere bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa ettiğimi açıklıyorum.
*Bu milleti ve vatanı rahatlatmak için sayın Başbakan'ın istifa etmesi gerektiğine inandığımı ifade ediyor, yüce milletime saygılar sunuyorum.

''
Ben bu istifa metninde bir hile seziyorum.Sanki gine eski tip bir oyun oynanıyor T.Ergoğan,ı gine madur göstermek isteniyor gibi geldi.
İlk hetapta istifa şok etmiş gibi düşünülsede bu güne kadar dönen dolaplardan menfaatlerden ve birlikte çıkılan yoldan anlaşılacağı gibi. Bu gurubun beyinlerinin arkasında ne olabilir 10 yıllık deneyim bize üç kağıtçılığı anlatmıştır..

Zaten bütün bakanlar bakan olmadan istifa mektuplarını başbakana verir onların bir açıklama yapmalarına bile gerek yoktur.

Topluma mesaj vererek istifa eden bir bakanın başbakana iftira atarak ayrılmasını andıran bir açıklama gibi geldi .Yani bir tezgah.

Bakan istifa ederken bir muhalefet milletvekili gibi davranıp başbakanında istifa etmesi devlet yararına faydalı olacak diyerek Toplumun dikkatini kendi üzerine çekiyor ve taraftarlarını başbakanın etrafında kilitlemek istiyor gibi geldi.

Toplumu balık hafızası yaparak hep sahneye aynı sanaryoları koyuyorlar.Ama bu sefer rakipleri türkiye toplumu deyil dev sermaye gurupları.

Bir kaç güne kadar oyun meydana çıkar diye düşünüyorum.
İ.Seçil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.Mayıs.2014, 13:25   #5

#1917# - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
#1917#
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 50226
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 0
54 Mesajına 86 Teşekkür Aldı

Burada istifa metninden kastedilen şeyin haydi o görevden istifa mektubunu da verip istifa etmesi olduğu açıkça ortada. Bakanın istifa ederken söylediği sözlere de bakılırsa kendini istifaya zorlayan birisinin asıl suçlu olduğu, aslında bu yolsuzluk ve rüşvet iddialarında en temel görevi üstlenen kişinin RTE olduğunu söylüyor. Ben burada bir hile görmüyorum, onun yerine kuyruk acısı olan birinin o rant koltuğunu kaybettiği için bir başka birisini deşifre etmeye çalıştığını düşünüyorum. Yan bak ben suçluyum ama unutma sende en az benim kadar suçlusun bu millet bunu böyle bilsin demek istiyor.
#1917# isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
#1917# Kullanicisina Bu Mesaji Için Teşekkür Edenler:
Alt 26.Mayıs.2014, 19:07   #6

Siniori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Siniori
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 47455
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 272
178 Mesajına 290 Teşekkür Aldı

Erdoğan Bayraktar'ın ne naneler yediğini sağır sultanlar bile biliyor. O yüzden burjuva boyutta, yani halkın medyada ve genel çevrede gördüğü kadarıyla, feda edilebilecek en kolay adam olduğu iyi biliniyor. AKP sempatizanları zaten sevmiyor, AKP teşkilatında bile sevilmeyen bir adam kendisi. Bunu kendisi de bildiği için atımlık son kurşunları atıyor
Siniori isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Çark Dönecek Çekiç Vuracak Sosyalist İktidar Kurulacak!
Saat...