Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu  

Ana Sayfa Bugünki Mesajlar Forumları Okundu Kabul Et
Go Back   Sosyalist Forum - Sosyalizm Okulu > SİYASET > Devrimci Gençlik Örgütleri > TKP'li Öğrenciler

Sol Gazete

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi
sosyalizm ne demektir
Cevaplar
20
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Görüntüleme
1756
Önceki Konu
önceki Konu

Seçenekler Stil
Alt 25.Aralık.2014, 01:38   #1

babakarapire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
babakarapire
Üyeliği durduruldu
Kullanıcı Profili
Üye No: 51695
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 0
1 Mesajına 2 Teşekkür Aldı
Exclamation sosyalizm ne demektir

yoldaşlar öncelikle buradaki tüm devrimci arkadaşlarıma selam eder ve sözlerime başlamak istiyorum ben yaklaşık 3 yıldır yakın bir şekiilde sosyalizmi araştırıyorum ama her kafadan ayrı bir ses çıkıyor ben sosyalist bir düzenin bu ülkeye fayda saglayacak olmasına inanıyorum çünkü başımızdaki diktaterön zulmunden artık usandım özel bir sektörde günde 17 saat çalışıyorum ve hakkımı hiçbir türlü alamıyorum benim babam yıllardan beri çalışıyoruz bu ülkede hiçbir varlıgı yok aksine hep ezilen yine gariban işçi sınıfı var biz daha çok çalışıp patronları zengin etmekten başka bir işe yaramıyoruz resmen ülkede zulum var ezilen halklar var faşist bir bilinç var buna dur demek için artık sosyalizme atılmak istiyorum ve sonunda başaracagımızı ümit ediyorum ama bu konuda sizden yardım istiyorum bu ülkede adam gibi sosyalizm savunan parti hangisi dir ben üye olmak istiyorum ve öneri bekliyorum kürtlerin hakkını sonuna kadar savunuyorum ama bölücülük denilen şeyi şiddetle ret ediyorum sosyalizm adına bu dogru bir davranışmıdır onuda bilimiyorum bana biraz bu konuda ve sosyalizm bu ülkeye getirisinden bahsederseniz çok mutlu olurum
babakarapire isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
babakarapire Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 2 Kisi:
Alt 25.Aralık.2014, 03:07   #2

BABİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BABİL
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 29775
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 860
654 Mesajına 2,263 Teşekkür Aldı

"kürtlerin hakkını sonuna kadar savunuyorum ama bölücülük denilen şeyi şiddetle ret ediyorum" babakarapire

Senin şu Sosyalizm merakına gelmeden şuna bir açıklık getirsek acaba nasıl olur ?
Hani diyorsun ya Kürtlerin hakkını sonuna kadar savunuyorum, bu "sonuna" kadar dediğin hakta acaba Kürtlerin kendi kaderini kendilerinin belirleme hakkıda var mı ?

Hani diyorum ya olurda bu Kürtler işin sonunda kalkıpta "yok arkadaş böyle olmuyor, ben kendi başımın çaresine kendim bakacağım ve ayrılacağım" derse,senin bu sonuna kadar savunduğun hak ,birden bire "şiddetle karşı" çıktığın şiddetine maruz kalırsa ne yapacağız ?

Bulursan böyle bir Sosyalist Parti banada haber ver, bende uye olayım olur mu Yoldaş (!)
Alt 25.Aralık.2014, 11:38   #3

Gallifrey SSC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gallifrey SSC
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 50843
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 118
146 Mesajına 288 Teşekkür Aldı

Çıkmış diyorsun ki; ben ezildiğimizin farkına vardım, artık bu durumun değişmesi gerekiyor, başka bir dünya mümkün ve ben bu dünyanın kurulması için ortaya irade koyuyorum.

Ama bunlar yetmez. Hatta bunlar hiçbir şey. Bizim bir tane testimiz var, geçersen sosyalistsin, geçemezsen sistemin sınırlarının dışına çıkamamışsındır, seni aramıza almayız.

İşte o büyük testi açıklıyorum: UKKTH

Sosyalizm UKKTH'tır esasında. Bu Marks, Engels felan hep bunu teorize etmek için uğraşmıştır. Çünkü bi kere kendi kaderini tayin ettin mi, değme keyfine. Gerçek kurtuluş budur. Doğal olarak gerçek kıstas da budur. UKKTH bizim değerlimizdir. Yan gözle bakanın gözünü oyar, aramıza da almayız. Senin işçi sınıfının ileri bir parçası olman, düzenden rahatsız olman bizim için bir şey ifade etmez. Kürtlerin attığı her adıma destek oluyor musun? Esas sorun budur. Çünkü dediğim gibi, zaten düzenden rahatsız olup olmadığının tek kıstası UKKTH'a nasıl yaklaştığındır.

Bence bu kadar goygoy yeter. Özel istek olursa ya da benim yukarıdakileri yazmama sebep olan tavır devam ederse ben de devam edebilirim. Ama şimdi gerçeklere dönelim.

Sosyalistler 'bölücülük' zemininde bir tartışma yürütmezler. Tartışmalara bu eksenden dahil olmazlar. İşçi sınıfının çıkarlarını savunurlar ve ayrılmanın sınıfın ve sınıfın mücadelesinin lehine gerçekleşebileceği durumların da olduğunu bilirler.
Alt 25.Aralık.2014, 12:20   #4

turgut_fatsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
turgut_fatsa
Komün
Kullanıcı Profili
Üye No: 48375
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 1,271
821 Mesajına 1,338 Teşekkür Aldı

Alıntı:
BABİL Nickli Üyeden Alıntı
"kürtlerin hakkını sonuna kadar savunuyorum ama bölücülük denilen şeyi şiddetle ret ediyorum" babakarapire

Senin şu Sosyalizm merakına gelmeden şuna bir açıklık getirsek acaba nasıl olur ?
Hani diyorsun ya Kürtlerin hakkını sonuna kadar savunuyorum, bu "sonuna" kadar dediğin hakta acaba Kürtlerin kendi kaderini kendilerinin belirleme hakkıda var mı ?

Hani diyorum ya olurda bu Kürtler işin sonunda kalkıpta "yok arkadaş böyle olmuyor, ben kendi başımın çaresine kendim bakacağım ve ayrılacağım" derse,senin bu sonuna kadar savunduğun hak ,birden bire "şiddetle karşı" çıktığın şiddetine maruz kalırsa ne yapacağız ?

Bulursan böyle bir Sosyalist Parti banada haber ver, bende uye olayım olur mu Yoldaş (!)
Var babil gel ÖDP...'' Hani diyorum ya olurda bu Kürtler işin sonunda kalkıpta "yok arkadaş böyle olmuyor, ben kendi başımın çaresine kendim bakacağım ve ayrılacağım" derse'' canı sağolsun. Eğer kendiş başına mutlu olacağına inanıyorsa ki inanıyor ve kendi başıma bakacağım diyor ona halkların kardeşliğini gösterir yardımıcıda oluruz. Emperyalizmle ortak mortak olmayasanız diyedir buda. Yoksa karakaş kara gözünüz için değil.

Ama yok kardeş sen bana iyi bakamıyon halkım yoksuluk içinde ve kıvarnıyor der Emperyalizmi başımıza musalat edersen işte o zaman halkının içinde sana karşı örgütlenenlere yardım etmeye başlarız. Yani ayrılıcam deyip Emperyalizmin kucağına oturmaya kalkarsan karşında bulursun. Şiddet burada devreye girer. Onu da sovyetlerin afganistan yada viyatamlıların yaptığı gibi komboçyaya olamaz. Bu işler revizyonist işler..İşin baştan sıkı tutarız yani.. Senin içinde olan benim dostum olacakları destekler, seni yerle bir etmeye çalışırız.

KIsaca benimle birlikte yürüyüp sonra ben kendi başıma yaşamak istiyorum dedikten sonra, senin gözün benim üzerimde, benim gözüm senin üzerinde olacağını unutmadan özgürce yaşayabiliriz. Belki bu yaşam tekrar bizi tekrar bir araya getirir. Ama bana sorarsan gel ayrılmayaılım birlikte yeni bir dünya kuralım. Biribirimize dayanalım,güçlü olalım. Çünkü düşmanlarımız çok güçlü ve teke tek bizi avlarlar babail. Buna ne sen ne ben dayanabilirim .

Birlikte yaşamak gönülülük işidir. Tıpkı örgütlenme gibi. Örgütlülükte gönülülük işidir zorla adamı örgütte tutamazsın. Zorla da bir halkı ila gel bu devlet altında yaşa diyemezsin. Ne kadar ortak yaşayabiliyorsan o ölçüde ortaklık yaratmaya çalışırsın.

Şimdi şunu diyebilirsin ''sizi numaracılar ,bizi kandırmaya çalışıyorsunuz.'' Vala bizim o işlerle işimiz olmaz.Bu işler AKP'nin işleri. Çünkü yaşanan pratik bu konuda güven vermiyorsa ne desek boş ...İşin gerçeği AKP'ye güvenildiği kadar bu ''gavur'' sosyalistlere güvenmiyorsunuz.Burası da ironi olsun babail kardeş..Ah Ah ...
Önümüzdeki daha zorlu ve çetin geçecek mücadelenin ihtiyaçlarına yanıt verecek birleşik bir direnme zeminini ve seçeneğini hep birlikte inşa etmeliyiz. Eğer bu yaratılamazsa devrimci direniş imkanının umutsuzluk içerisinde boğulmasının önüne de geçilemeyecektir.
turgut_fatsa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.Aralık.2014, 17:16   #5

BABİL
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Turgut ne sizden, nede sizin abilik,kardeşlik palavralarınızdan bu güne kadar bir halt olmadı bundan sonradan bir halt olmaz, biz Emperyalist kardeşlerimizle yoldaşlarımızla bu işi ve sizi halederiz sorun yok,aşağıda o kardeşlerim belki sanada iyi bir kapak olur ha!

Alt 25.Aralık.2014, 19:03   #6

devrimateşi00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
devrimateşi00
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 47191
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 14
4 Mesajına 7 Teşekkür Aldı

Belli ki sosyalizmi yeni keşfetmiş ve bilgi edinmek istiyor arkadaş. Siz bu konuda neden tartışma yapıyorsunuz ki? Bu forumda her zaman bu dikkatimi çekiyor. Adamın sorduğuna tutarlı bir cevap vermek yerine kendi aranızda tartışma yaparak konuyu kendi tartışma ortamınız haline getiriyorsunuz. Sosyalizmi öğrenmeye yeni başlayacak birisinin UKKTH'dan nasıl haberi olabilir? Kürtlerin hakkını sonuna kadar savunurum diyebilmesi bile onun şovenlikten arınmış bir şekilde aramıza katılmak istediğini göstermez mi? UKKTH'nı bilmeyen ya da bilip de bunu bir şekilde çarpıtan ya da önemsemeyen söz de sosyalistler var iken daha sosyalizmden bir haber birisinin "Kürtlerin hakkını sonuna kadar savunurum" demesi bence ileride ezilen ulusun yanında yer almanın sosyalist olmanın başlıca görevlerinden birisi olduğunu iyi kavrayacağına işaret eder. Durum böyle iken siz yardımcı olmak yerine bu şekilde tavır takınmanız doğru mudur bunu sorgulayın derim.
devrimateşi00 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
devrimateşi00 Adli üyeye bu mesaji için Teşekkür Eden 2 Kisi:
Alt 25.Aralık.2014, 21:03   #7

Rizom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Rizom
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 46003
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 246
121 Mesajına 213 Teşekkür Aldı

Babakarapire, sosyalizm kimine göre işçi sınıfının iktidar olmasıdır, üretim araçlarının işçi sınıfı tarafından yönetilmesidir, kimine göre eşitlik mücadelesidir. Kimine göre de bu iki hedef birbiriyle çelişmez ve sosyalizm bu iki hedefi de içerir. Eğer amaç ezilen sınıf olan işçi sınıfının kurtuluşu ise amaç sömürünün ortadan kalkması, bir çeşit eşitlik mücadelesi ise bütün ezilenlerin haklarını savunmak gerekir. Bütün ezilenlerin haklarını sonuna kadar savunmak onların tam eşitliğini savunmak demektir. Ezilen ulusun eşitliğini yani kendi kaderini tayin hakkını tanımamak eşitlik mücadelesine ters düşer, bir işçi olarak eşit olmak istiyorsan, ezilen ulusun, bu örnekte kürtlerin eşitliğini savunmalısın. Kürtlerin türklerle ekonomik eşitliğini savunman yetmez, nasıl ki türklerin kendini yönetebilme hakkı varsa kürtlerin de olmalı demelisin. Yoksa mücadelen tutarsızlaşır, tutarsız mücadelenin de amacına ulaşabileceğini söylemek zordur.
Rizom isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.Aralık.2014, 21:33   #8

Gallifrey SSC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Gallifrey SSC
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Üye No: 50843
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 118
146 Mesajına 288 Teşekkür Aldı

Alıntı:
Rizom Nickli Üyeden Alıntı
Babakarapire, sosyalizm kimine göre işçi sınıfının iktidar olmasıdır, üretim araçlarının işçi sınıfı tarafından yönetilmesidir, kimine göre eşitlik mücadelesidir. Kimine göre de bu iki hedef birbiriyle çelişmez ve sosyalizm bu iki hedefi de içerir. Eğer amaç ezilen sınıf olan işçi sınıfının kurtuluşu ise amaç sömürünün ortadan kalkması, bir çeşit eşitlik mücadelesi ise bütün ezilenlerin haklarını savunmak gerekir. Bütün ezilenlerin haklarını sonuna kadar savunmak onların tam eşitliğini savunmak demektir. Ezilen ulusun eşitliğini yani kendi kaderini tayin hakkını tanımamak eşitlik mücadelesine ters düşer, bir işçi olarak eşit olmak istiyorsan, ezilen ulusun, bu örnekte kürtlerin eşitliğini savunmalısın. Kürtlerin türklerle ekonomik eşitliğini savunman yetmez, nasıl ki türklerin kendini yönetebilme hakkı varsa kürtlerin de olmalı demelisin. Yoksa mücadelen tutarsızlaşır, tutarsız mücadelenin de amacına ulaşabileceğini söylemek zordur.
Ahlakçılığa indirgenmiş UKKTH savunusu için teşekkür ederiz. UKKTH nasıl savunulmazın çok güzel bir örneğini gördük sayende. Genç arkadaşlar için epey eğitici.
Alt 26.Aralık.2014, 13:56   #9

denizyoldas35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
denizyoldas35
Üyeliği durduruldu
Kullanıcı Profili
Üye No: 51687
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 2
1 Mesaja Teşekkür Edildi

Alıntı:
Babakarapire, sosyalizm kimine göre işörgüınıfının iktidar olmaMahirniksar, üretim araçlarının işçi sınıfı tarafından yönetilmesidir, kimine göre eşitlik mücadelesidir. Kimine göre de bu iki hedef birbiriyle çelişmez ve sosyalizm bu iki hedefi de içerir. Eğer amaç ezilen sınıf olan işçi sınıfının kurtuluşu ise amaç sömürünün ortadan kalkması, bir çeşit eşitlik mücadelesi ise bütün ezilenlerin haklarını savunmak gerekir. Bütün ezilenlerin haklarını sonuna kadar savunmak onların tam eşitliğini savunmak demektir. Ezilen ulusun eşitliğini yani kendi kaderini tayin hakkını tanımamak eşitlik mücadelesine ters düşer, bir işçi olarak eşit olmak istiyorsan, ezilen ulusun, bu örnekte kürtlerin eşitliğini savunmalısın. Kürtlerin türklerle ekonomik eşitliğini savunman yetmez, nasıl ki türklerin kendini yönetebilme hakkı varsa kürtlerin de olmalı demelisin. Yoksa mücadelen tutarsızlaşır, tutarsız mücadelenin de amacına ulaşabileceğini söylemek zordur.
Yani kürtler ayrilacak,bizlerde destek vericez.Vermessek sosyalist değiliz
Ya ayrilmadan,birlikte Halklarinin kardesligini,haklarini esas alan bir mücadele yurutelim diyorsak ne oluyoruz faşist mi?
Eli kanli tayyip erdoğan la anlaşma ayaklarıyla kendi halkini kandiran,Denizi asan Mahiri niksarda vuran Sinan'i nurhakta katleden ABDyle işbirliği yapanlar ne oluyor?
Kürtlerin eline tarihi ve bir daha kolay kolay geçmeyecek bir firsat geçmiştir.Bunu en iyi şekilde kullanıyorlar kullanacaklar da. Nolursa olsun Kürdistan kurulsun şiariyla yollara çikan bir hareketten kimse bariscil bir davranista beklemeyez.Kürt aydinlarini,Kürtleri ABD çok iyi örgütlemiş,Diren Diren Diren !!! .

Umarim mantigini kaybetmemiş olanlar ABD ile ittifaki bi sure sonra reddecek,ilk görevimiz ABD yi bu ülkeden atmaktir diyecektir.
denizyoldas35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26.Aralık.2014, 17:51   #10

babakarapire
Üyeliği durduruldu
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

arkadaşlar öncelikle sordum soruya mantıklı veya mantıksız cevap veren herkeze teşekkür ederim ama ben böyle saçma birleşde görmedim size diyorum ezilen halkların kardeşligi kürt ulusunun sonuna kadar hakkını savunuyorum ama kimse kusurada bakmasın 3 5 tane çakal gelecek benim ülkemi bölecek bende şakşakcılar gibi yaşasın sosyalizm diyecem öyle saçma birşey hiçibir zman olmayacak benim savundugum hak işçi sınıfınına yapılan eziyet ezilen yok olan ulus lanet olası ikditar bu bile sosyalist olmaya yetermi diyorum çıkmış bana UKKTH felan filan yok babil denilen arkadaşın bir sövmedigi kaldı resmen beni en iyi şekilde anlayan devrimateşi00 ve sayın admine teşekkür ederim ama bu sayfada kimse kimseyi anlamıyor veya düşüncelerine saygı göstermiyor
Alt 26.Aralık.2014, 19:48   #11

Rizom
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Denizyoldaş, herhangi bir gücün KCK(Kürdistan Topluluklar Birliği) ile işbirliğine gitmesi o gücün iyi yönüdür, iyileşen yönüdür, o gücün demokrat tarafı veya kanadıdır. KCK onlarla işbirliğine gittiğinde zarar görmüyor, KCK ile işbirliği yapan kim varsa onlar iyi birşey yapıyor.

Amerikadaki demokrat parti hükümeti ile cumhuriyetçi parti hükümetini bir tutmak doğru değil. Ve unutmamalı ki ABD hükümetini Amerikan halkı seçiyor, sadece burjuvaların oy kullanabildiği seçimlerle iktidara geliyor değiller. Amerikan halkı ve hükümeti benim düşmanım değil. Demokratik siyaset yapan, sistemli olarak hak ve özgürlükleri ihlal etmeyen hiçbir oluşum benim düşmanım değil.
Alt 26.Aralık.2014, 21:19   #12

Rizom
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Başka bir ulusu ezen ulus özgür olamaz babakarapire, ben ülkemi böldürmem diyen anlayışla ben fabrikamı paylaşmam diyen anlayış aynı zihniyetin değişik versiyonlarıdır. İkisi de mülkiyetçi, ikisi de egemenlikçi bakış açısı.
Rizom Kullanicisina Bu Mesaji Için Teşekkür Edenler:
Alt 27.Aralık.2014, 01:43   #13

Proleter Jakoben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Proleter Jakoben
Üyeliği durduruldu
Kullanıcı Profili
Üye No: 48802
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 9
3 Mesajına 3 Teşekkür Aldı
Thumbs down

Alıntı:
bir işçi olarak eşit olmak istiyorsan, ezilen ulusun, bu örnekte kürtlerin eşitliğini savunmalısın. Kürtlerin türklerle ekonomik eşitliğini savunman yetmez, nasıl ki türklerin kendini yönetebilme hakkı varsa kürtlerin de olmalı demelisin..
Eşitliği savunmak elbetteki önemli fakat senin anladığın tarzda değil! Türkiyede kürtlerin salt ırksal anlamda ne gibi farklılığı var ? Fabrikadan daha mı az maaş alıyorlar KÜRT oldukları için ? Türklerin kendini yönetebilme hakkı var gibi saçma sapan bir kelam etmişsin buna da bir açıklık getir hele ne zamandan beri bizler kendimizi yöneten insanlar oldukda kürtlere de bu hakkın verilmesini istiyoruz.

Alıntı:
Amerikadaki demokrat parti hükümeti ile cumhuriyetçi parti hükümetini bir tutmak doğru değil. Ve unutmamalı ki ABD hükümetini Amerikan halkı seçiyor, sadece burjuvaların oy kullanabildiği seçimlerle iktidara geliyor değiller. Amerikan halkı ve hükümeti benim düşmanım değil.

İkiside EMPERYALİZMin bayrak taşıyanı partilerdir. ABD hükümetini amerikan halkı seçiyor elbette Türkiye'de ki hükümetide Türkiyedeki halk seçiyor ama sen HEGEMONYA gibi kavramlardan bihaber olduğun için ''halk seçiyorsa doğrudur'' mantığını kavramışsın!
Sen diyorsun ki AKP halkı sömürüyor, e peki bu halkın kendine garezimi var ki AKPye oy veriyor ? Oy veriyor çünkü sömürüldüğünün farkında değil!
Farkına varsa zaten AKP iktidarda olmaz, DEVRİM olur.
Proleter Jakoben isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 27.Aralık.2014, 11:14   #14

babakarapire
Üyeliği durduruldu
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri
Question

sen öyle diyorsan öyle olsun kardeş benim çok merak ettigim bir şey aslında deniz gezmiş yaşasaydı senin gibimi yoksa benim gibimi düşünürdü çok merak ediyorum gerçekten
Alt 28.Aralık.2014, 04:11   #15

devrimateşi00
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Alıntı:
babakarapire Nickli Üyeden Alıntı
sen öyle diyorsan öyle olsun kardeş benim çok merak ettigim bir şey aslında deniz gezmiş yaşasaydı senin gibimi yoksa benim gibimi düşünürdü çok merak ediyorum gerçekten
Ulusal sorunla ilgili eserleri okusan iyi olacak.
Alt 28.Aralık.2014, 15:44   #16

babakarapire
Üyeliği durduruldu
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

benim bildigim bana yeter dostum sizden bir cacık olmaz hem sosyalistim hem bölücüyüm ne güzel dünya lanet olsun siz ve sizin gibi adamlar ugrunda cezaevinde yattıgım günlere her eylemde cop manyagı olduguma
Alt 28.Aralık.2014, 18:38   #17

devrimateşi00
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Alıntı:
benim bildigim bana yeter dostum sizden bir cacık olmaz hem sosyalistim hem bölücüyüm ne güzel dünya lanet olsun siz ve sizin gibi adamlar ugrunda cezaevinde yattıgım günlere her eylemde cop manyagı olduguma
Benim bildiğim bana yeter demekle devrimci olunmuyor. Lenin'in de dediği gibi; ancak zihninizi insan türünün yarattığı tüm hazinelerin bilgisiyle zenginleştirdiğiniz zaman komünist olabilirsiniz. Bir bölücüklüktür tutturmuşsun. Bölücülük nedir ne değildir bir araştır. Bölünmek kimin yararına olur kimin zararına olur bunları bilmen gerekiyor.
Alt 28.Aralık.2014, 21:08   #18

babakarapire
Üyeliği durduruldu
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

sen daha iyi biliyorsun işte aferin sana en büyük komünist sensin yaşa tebrik ederim seni
Alt 28.Aralık.2014, 21:14   #19

babakarapire
Üyeliği durduruldu
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

kardeş senin kafan basmıyor mu halen anlamak istedigin gibi anlıyorsun sana diyorum ki sosyalist olabilmek için tüm ezilen halkların hakkını savunursun işçi sınıfın ezilen insanların yanında olabilirsin ama şunu ifade ediyorum bu ülke bölünmeden sosyalist bir düzene ulaşabilirmi ee ulaşmazsa illaki bölünmesimi gerekiyor eger bölünecekse bunun bizim ülkemize faydası olurmu yedigin ekmege yaşadıgın ülkeye ihanettir bu
Alt 28.Aralık.2014, 22:18   #20

BABİL
Aktif Üye
Kullanıcı Profili
Teşekkür Grafikleri

Alıntı:
kardeş senin kafan basmıyor mu halen anlamak istedigin gibi anlıyorsun sana diyorum ki sosyalist olabilmek için tüm ezilen halkların hakkını savunursun işçi sınıfın ezilen insanların yanında olabilirsin ama şunu ifade ediyorum bu ülke bölünmeden sosyalist bir düzene ulaşabilirmi ee ulaşmazsa illaki bölünmesimi gerekiyor eger bölünecekse bunun bizim ülkemize faydası olurmu yedigin ekmege yaşadıgın ülkeye ihanettir bu
Piremisin,çakalmısın nesin bilmiyorum ama senin bu kafayla cop yemediğin kesin, büyük ihtimalle cop sallayanlardan birisin,eğer zeka seviyen taktığın kaskın içinde dumura uğramamışsa bilmelisinki senin bölünecek bir ülken yok, ülkesi bölünenlerin ülkelerini birleştirme ,kendilerine uygulanan tarihsel ihaneti (ki bu ihaneti yapanlar senin kuvvacı dedelerindir) tarihle hesaplaşarak yok etme mücadelesidir.

Zekası pire zekasından düşük mahlukat,sınıf mücadelesi dediğin şey sadece Türkiye işçi sınıfının sorunu olan bir mücadele değildir.Sınıf mücadelesi evrensel yani tüm dünya işçilerinin ortak mücadelesidir,Türkiye işçi sınıfı bu mücadelenin sadece doğal müttefiklerinden biridir, dünyanın herhangi bir merkezinde mücadele ivme kazanmış ve daha ileri bir konuma gelmişse Türkiye işçi sınıfına düşen görev o mücadelenin seyrine göre kendini konumlamalıdır. Kürdistandaki sınıfsal ve ulusal mücadele bu anlamda Türliye işçi sınıfından çok ileri ve daha devrimci bir konumda olduğu için Türkiye devrimci hareketleri ve Sosyalistleri kendilerini bu mücadele bağlamında ifade ediyorlar, çünkü bu onların tarihsel seyridir.
Sana Sosyalizmi ve devrimi hangi embesil anlatmışsa git o embesilin kanını em pire efendi, gelip burada vatan- millet- sakarya palavralarını sıkma bu forum seni ve akıl erlerini aşar, bilmem anlatabildim mi Çakal !!!
Alt 03.Şubat.2015, 14:30   #21

SosyalistHacker01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
SosyalistHacker01
Üyeliği durduruldu
Kullanıcı Profili
Üye No: 50095
Teşekkür Grafikleri
Ettiği Teşekkür: 10
1 Mesaja Teşekkür Edildi

Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle kendini sosyalist olarak tanımlayan ve iki sözünden biri Kürt olan partileri Sosyalit Partiler kategorisinde değerlendirmek çok yanlıştır. Görülüyoruki bazıları hala sosyal sınıf kavramını aşıp sınıf bilincine ulaşamamış. Şimdi sosyalizmin uzun uzun tanımını yapmayacağım kısaca sosyalizm eşitliğe dayalı bir düzendir. Sosyalizm mücadelesi bir ırkın mücadelesi değildir. Bu bakımdan Türkiyede ciddi anlamda gerçekten sosyalist parti yok denecek kadar azdır. Çünkü bu Kürt milliyetçisi partiler sosyalizmi amaç olarak değil araç olarak kullanırlar.

Ülkenin parçalanmaması konusuna gelince bu konuda Stalin'in sözleri ile cevap vermek istiyorum ; „Sovyet yurtseverliğinin gücü, ırkçı ya da milliyetçi önyargılara dayanmaz; halkın, kendi sovyetik yurduna karşı bağlılık ve derin özverisine, ülkemizde yaşayan tüm uluslar emekçilerinin kardeşçe birliğine dayanır. Sovyet yurtseverliğinde halkların ulusal gelenekleriyle tüm Sovyetler Birliği emekçilerinin ortak yaşamsal çıkarları uyumlu bir biçimde bağdaşır. Sovyet yurtseverliği bölmek şöyle dursun, tersine ülkemizin bütün ulus ve milliyetlerini tek bir kardeş aile içinde birleştirir. Sovyetler Birliği halklarının gitgide daha güçlü o sarsılmaz dostluk temelleri, kendilerini işte burada gösterirler. Öte yandan, SSCB halkları, yabancı ülkeler halklarının hak ve bağımsızlıklarına saygılıdırlar; komşu devletlerle barış ve dostluk içinde yaşama isteklerini her zaman göstermişlerdir. Devletimizin özgürlüğe bağlı halklarla gittikçe daha geniş ve gitgide daha sürekli ilişkilerinin temeli kendini işte burada gösterir.”
SosyalistHacker01 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil

Çark Dönecek Çekiç Vuracak Sosyalist İktidar Kurulacak!
Saat...